0%

Прогрес

01.11.2023

613
0

Pinterest в арбітражі: як, на які ніші, та чи варто лити трафік з цього сорсу

Pinterest — візуальна соціальна мережа, у якій станом на 2023 рік 445+ мільонів користувачів зберігають різноманітні картинки та відео з інтернету, та яка є недооціненою багатьма представниками галузі партнерського маркетингу.  Бо сила цієї соцмережі криється у можливості додавати до графічного контенту («пінів») активних посилань на першоджерело. А самі картинки можна збирати у тематичні «дошки» та залучати трафік за допомогою ключових запитів. Тобто стандартний акаунт у Пінтерест — це свого роду особистий щоденник з ідеями, рецептами, планами покупок і нотатками. Цю специфіку соцмережі можна успішно застосовувати в арбітражі.

Особливості соцмережі та її ЦА

Pinterest — переважно «жіноча» соціальна мережа. Жінки тут становлять понад 80% аудиторії. Вікова категорія користувачів — 23-45 років. За даними порталу Statista лише у квітні 2023 року тільки з десктопів Пінтерест переглядали понад 40% користувачів з США. 

Pinterest в арбітражі трафіку: як, на що та чи варто лити з цього сорсу

Інші важливі особливості Pinterest:

  • Основна ЦА мешкає у США та Європі. У цих регіонах популярність Pinterest майже порівнянна з Instagram. У Штатах платформа посідає третє місце за кількістю та активністю користувачів.
  • Через те, що платформа розрахована на візуальний контент, аудиторії добре заходять красиві світлини, короткі відеоролики, інфографіка та наочні інструкції.
  • Тут висока якість трафіку. Користувачі мають велику зацікавленість в оферах. Багато хто використовує соцмережу для збереження рецептів, ідей, пошуку модних образів, планування покупок і подорожей тощо.

Трохи корисної статистики: Близько 87% користувачів заявили, що купували товар, побачивши його в Pinterest. Понад 91% юзерів використовує Пінтерест для планування покупок чи замовлень послуг. Приблизно 64% сприймає соцмережу як майданчик для пошуку ідей і товарів, яким можна довіряти.

Як монетизувати трафік з Pinterest

Офіційні способи монетизації тут відсутні. У 2021 році платформа анонсувала програму для блогерів. Їм нараховують гроші за перегляди публікацій. Однак програма діє тільки для громадян США, яким виповнилося 18 років.

А от арбітражити тут можна кількома способами:

  • Лити трафік на власний сайт. Сайт при цьому може монетизуватися як завгодно. Це може бути вітрина під офери партнерки. Або, наприклад, інформаційний сайт, який містить безліч партнерських посилань. Або це може бути сайт із тизерками тощо. Якщо сайт інформаційний, бажано, щоб на ньому був корисний англомовний контент на популярні теми для користувачів Pinterest (часто це тема декору, дизайну, дієт, програм занять фітнесом, рукоділля, макіяжу, дієт тощо);
Pinterest в арбітражі трафіку: як, на що та чи варто лити з цього сорсу
Приклад залучення трафіку на сайт з оглядами та бонусами онлайн-казино
  • Направляти аудиторію одразу на сайти прямих рекламодавців або лендінги, взяті в партнерській мережі, використовуючи реферальні посилання;
  • Зливати на офери, використовуючи власні лендінги, прокли та інші інструменти. Можна направляти трафік на профілі в соцмережах, де розміщені партнерські посилання. Наприклад, на профіль в Instagram або канал у Telegram. Щоправда, тут потрібно підлаштуватися під модерацію і запастися кількома Pinterest-акаунтами. Крім того, з недавнього часу Pinterest почав банити не тільки підозрілі профілі, а й домени, на які ведуть піни. Але не завжди у разі блокування домену профіль у соцмережі може піддатися блокуванню. У більшості випадків обліковий запис уникає санкцій.

У соцмережі є власна рекламна платформа. Однак в арбітражі Pinterest традиційно заведено відносити до джерел умовно-безкоштовного трафіку.

Новачкам на замітку: Використовуючи дошки з пінами, заголовками та описами, які містять популярні ключові запити, можна створити цілий онлайн-каталог із товарами-оферами, який буде непогано індексуватися не лише самим Pinterest, а й пошуковими системами.

На які офери лити трафік з Pinterest

З огляду на специфіку платформи, можна позначити такі вигідні ніші (у порядку убування за популярністю):

  • Товарка та партнерські програми відомих маркетплейсів. Особливо одяг, прикраси, взуття, товари для дому та господарства, декор, товари для саду/городу.

  • Нутра. Косметика, засоби для схуднення/омолодження, вітамінні комплекси, товари ЗСЖ тощо. Відмінно заходять тексти-заклики, клікбейтні заголовки, запозичені з тизерної реклами (наприклад, про «копійчаний засіб»), а також фотографії до і після.

  • Дитячі товари. Товари для новонароджених і тоддлерів, одяг, дитячі меблі, іграшки, ігри та головоломки.
  • Товари для домашніх улюбленців. Більшість користувачів інтернету в західних країнах підносить в абсолют свою пристрасть до домашніх улюбленців і витрачають тисячі доларів на рік на товари для тварин.
  • Мейнстрим та нішевий дейтинг. Сайти та додатки для знайомств.

  • Свіпстейки. Подарункові сертифікати, розіграші товарів, ваучери та знижки.
  • Подорожі. Квитки, оренда житла тощо.

До речі, попри те, що Pinterest популярний у західних гео, лити можна як на бурж, так і на так зване СНД. Однак перший варіант прибутковіший і дає змогу залучити набагато більші обсяги трафіку.

На замітку: дехто примудряється спрямовувати трафік з Pinterest на адалт-офери, беттінг і гемблінг. Однак тут високі ризики банів, а попит на ці теми не такий вже й великий, якщо не враховувати потрапляння піна в індекс Google і залучення органічного SEO-трафіку.

Формати публікацій

В Pinterest можна публікувати: 

  • Будь-які статичні зображення, однак найпомітнішими є довгі вертикальні зображення, оскільки вони займають більше місця в стрічці.
  • GIF-ки. Такі картинки одразу привертають увагу і є зручним рішенням для демонстрації товарів. Наприклад, одягу або косметики.
  • Короткі відеоролики. Так, наприклад, можна пропускати Pinterest-трафік через TikTok.
  • Довгі відеоролики. Можна додавати відео зі свого каналу YouTube. 

Аби підгледіти цікаві ідеї та креативи, просто введіть потрібний запит у пошуку соцмережі. Тобто сама платформа виконує функцію spy-сервісу.

Як створити та розкрутити акаунт в Pinterest

Для початку варто визначитися з тематикою профілю. Можна вибрати одну і просувати суто її. Або створити загальний профіль із дошками на різні теми (під різні офери). Далі варто діяти за простим алгоритмом:

Реєструємо звичайний або бізнес-акаунт

Для реєстрації в соціальній мережі достатньо заповнити відповідну форму та зазначити актуальну адресу e-mail. Підтвердження за номером телефону не потрібне. Якщо в процесі створення бізнес-профілю додати посилання на свій сайт, це підвищить довіру до акаунту з боку алгоритмів.

Оформлюємо профіль

Аватарка має бути красивою і привертати увагу. Назва має відповідати тематиці, але можна вибрати просто звучне людське ім’я. В опис акаунту краще включити потрібні ключові слова — так вас з більшою ймовірністю знайдуть у пошуку.

Важливо: у Pinterest можна створити не більше 3 профілів з однієї IP-адреси. Всі інші будуть заблоковані. Тож якщо плануєте створювати багато акаунтів, не завадять антидетект і проксі, які можна вибрати з переліку перевірених сервісів на СПАДОК.

Прогріваємо акаунт

Для цього достатньо протягом кількох днів публікувати хоча б 10-15 пінів, а також зберігати чужі пости схожої тематики, створюючи для них окремі теки.

Публікуємо власні піни

Публікувати піні потрібно з посиланнями, заздалегідь підібраними ключами та тегами схожих тем. Крім того, ці піни бажано додавати у теки, заголовки та опис яких також містить схожі ключові запити.

У пошуку Pinterest застосовуються алгоритми Google Analytics. Тож піни будуть проіндексовані не тільки всередині соцмережі, а й у зовнішніх пошукових системах. Краще підбирати ключові слова під Google. Віддавайте перевагу низько- і середньочастотним ключам. Якщо використовувати тільки висококонкурентні запити, є ризик загубитися у видачі. Також не варто ігнорувати хештеги.

На замітку #1: Завдання зображення або відео — зачепити користувача, завдання тексту — просунути пін у пошуку.

На замітку #2: Алгоритми соцмережі перевіряють, куди веде посилання. Тому безпечніше обирати нейтральні прокли або соцмережі. Зазвичай користувачів спрямовують у Telegram, Instagram, Twitter, TikTok або YouTube. Прокла не потрібна, якщо арбітражити на e-Commerce та інші білі офери.

Підіймаємо активність

Алгоритми мережі аналізують активність у профілі — перегляди пінів, збереження тощо. Накручувати багато ботів у підписників небажано — можуть швидко заблокувати. Можна накрутити трохи на перших порах.

Краще розкручуватися у такий спосіб: створити один робочий бізнес-профіль і кілька допоміжних профілів-камікадзе. У робочому варто постити піни, а з розхідників переглядати бізнес-акк, зберігати його пости тощо.

Правила, обмеження та нюанси

Наведемо ще кілька правил та нюансів про які варто пам’ятати в процесі роботи Pinterest:

  • У Pinterest заборонені адалт і гемблінг-контент. Тут доволі сувора модерація, і такі пости досить швидко блокують. Під «зачистки» іноді потрапляють навіть «білі» акаунти. Наприклад, якщо користувач занадто активно та у великій кількості зберігає піни протягом кількох хвилин. Також багато постів видаляються через порушення авторських прав.
  • Опублікований пін не одразу потрапляє на ручну модерацію. Зазвичай його перевіряють тільки через 2-3 тижні. Увесь цей час його буде видно в пошуку, чим можна скористатися, працюючи з сірими й забороненими тематиками.
  • Щоб уникнути бану, бажано застосовувати клоаку. Безпосередньо на лендингу або сайті. За умов грамотної реалізації один акк може приводити користувачів протягом 3-4 місяців навіть на сірі офери.
  • Якість профілю оцінюється в комплексі. Зниження трасту можуть викликати погані проксі, неякісні акки серед підписників, підозра на мультирегі.
  • Публікувати піни краще в певний час. З 13:00 до 16:00 або з 20:00 до 23:00. Звісно, за часовими мірками цільового регіону.
  • З досвіду вебмайстрів, які не перший рік зливають трафік з Pinterest, на добу з кожного акаунту доцільно публікувати не менше 10-15 пінів, та зберігати 50-80 пінів інших користувачів на дотичні теми.

Висновок

Цільовий трафік з Pinterest можна залучати не лише на білі офери. На платформі, як і у більш популярних сорсах можна просувати навіть гемблінг та адалт, витрачаючись суто на трастові облікові записи, антидетект та проксі. Зі створенням креативів для цієї соцмережі впорається навіть новачок, використовуючи базові навички роботи в Canva та Photoshop. Крім того, якщо офер є дотичним до сірої вертикалі, але має всі необхідні державні дозволи та ліцензії, його можна спробувати просувати навіть за допомогою опції платної реклами. А з урахуванням того факту, що більшість аудиторії Pinterest є мешканцями Tier-1 гео, вкладені зусилля, час та кошти з високою ймовірністю будуть виправданими та принесуть гарний профіт. So, it’s time to think out of the box! 😉

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та Twitter.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш