0%

Прогрес

Як спеціалістам з performance-маркетингу використовувати LinkedIn на повну, щоб отримати топ-офер

08.11.2023

415
0

Як спеціалістам з performance-маркетингу використовувати LinkedIn на повну, щоб отримати топ-офер

В галузі performance та affiliate-маркетингу звичайною справою став пошук вакансій та спеціалістів в Instagram та живий нетворкінг на конференціях та мітапах. Але в міру розвитку та трансформації ніші у повноцінний та системний бізнес все більше профільних спеціалістів та компаній з України вдаються до пошуку кандидатів на певні позиції та топових компаній в LinkedIn.

Згідно з офіційною статистикою, наведеною LinkedIn, у березні 2022 загальна кількість користувачів цієї професійної соціальної мережі налічувала 810 млн, а зареєстрованих корпоративних облікових записів компаній сягала покажчика у 57 млн. На той момент у соцмережі були опубліковані 15 млн активних вакансій, а пропозицію роботи щохвилини на платформі отримували 6 користувачів. До того ж 95% рекрутерів та talent acquisition спеціалістів використовують LinkedIn щоденно.

Щоб дізнатися, як спеціалістам з performance-маркетингу використовувати LinkedIn на повну, щоб отримати топ-офер, CPADOK.media звернулися за коментарями до Юлії Пащенко, яка є досвідченою рекрутеркою в міжнародній групі продуктових ADTech-компаній PAXLE та спікером у PAXLE Academy.

Юліє, чи можна стверджувати, що сьогодні LinkedIn для спеціалістів у сфері digital є більш ефективним, ніж типові сайти для пошуку роботи?

LinkedIn має деякі переваги порівняно із типовими сайтами для пошуку роботи, особливо для спеціалістів у сфері digital і інших професійних галузях. Також ця платформа зібрала велику кількість компаній зі всього світу, тому ви можете детальніше ознайомитися з профілем компанії, зі співробітниками які там працюють та діяльністю компанії.

Особистий обліковий запис в LinkedIn як візитна картка, це те, що представляє людину перед потенційними роботодавцями та майбутніми партнерами. 

Наскільки відрізняється діловий етикет у LinkedIn від інших платформ і які етапи комунікації з рекрутерами властиві лише цій соціальній мережі?

Діловий етикет на платформі LinkedIn відрізняється від звичайних платформ для пошуку роботи (напр. Робота.ua та Work.ua) в багатьох аспектах. 

Основне, це – професійний профіль. Цей профіль повинен відображати вашу кар’єру, навички та досягнення. Фото в профілі також повинне бути професійне.

LinkedIn властиві такі етапи комунікації з рекрутерами:

  1. Не тільки ви можете робити відгук на відкриті вакансії, а також компанії можуть знаходити вас за ключовими навичками та спільним контактам. Якщо ви досвідчений кандидат, то частіше за все, вас будуть готові розглядати навіть, якщо відкритих вакансії компанія поки не має. 
  2. Рекрутери або ваші колеги можуть опублікувати рекомендації про вас на вашому профілі. Це може стати додатковим джерелом довіри для потенційних роботодавців.
  3. Якщо ваш профіль містить ключові навички та слова, пов’язані з вашою кар’єрою, рекрутери можуть звертатися безпосередньо до вас із запитами на співпрацю або запрошеннями на співбесіди.

Порада: Перед тим як контактувати з рекрутером, краще вивчити компанію та вакансію, якою ви цікавитесь. Також важливо бути активним на платформі, ділитися корисним контентом та підтримувати зв’язок з колегами та іншими фахівцями у вашій галузі. Так ви збільшите ваші шанси бути поміченим рекрутером та отримати офер від бажаної компанії.

Чи є критичним для отримання топ-оферу в ніші перфоманс-маркетингу візуальне оформлення профілю: особисте фото, обкладинка та інші медіафайли (презентації та відеорезюме тощо)?

Критичним, мабуть, ні, але важливим пунктом – так. 

Фотографія профілю важлива, оскільки вона створює перше враження. Краще, щоб ваше фото було чітким, відповідало атмосфері LinkedIn, як професійної мережі. Не варто додавати фото з пляжу, або в окулярах – ці фото можна залишити для інших соціальних мереж.

Медіафайли, додаткове (розгорнуте) резюме, це однозначно плюс. Наприклад, ви можете створити презентацію, яка демонструє ваші досягнення в області перфоманс-маркетингу та додати, з якими вертикалями ви працюєте. Це показує, що ви доклали зусиль, аби запамʼятатись та виділитись серед інших кандидатів.

А що порадиш робити тим спеціалістам, які створили та заповнили профіль на LinkedIn, додали контакти, але нічого не відбувається?

  1. Додайте активності на платформі, почніть публікувати регулярно пости, статті, коментарі та інший контент, який відповідає вашому профілю та інтересам. 

  2. Приєднуйтеся до груп та спільнот, що цікаві вам і вашій галузі. 

  3. Не обмежуйте свій список контактів, лише тими кого ви знаєте особисто. Додавайте до контактів людей, які мають спільні інтереси з вами або робочий досвід у вашій галузі. 

  4. Якщо ви співпрацювали з кимось і були задоволені результатами, не соромтеся написати рекомендації на їхньому профілі. Ці люди також напишуть рекомендації вам. 

Не очікуйте миттєвих результатів. Розбудова професійної присутності в мережі – це процес, який вимагає часу та зусиль. Зосередьтеся на активностях, які допоможуть вам спілкуватися зі спеціалістами в вашій галузі та підвищити вашу видимість на LinkedIn.

Чи правда, що без знання англійської мови бодай на рівні B1 знайти гарний офер на LinkedIn практично нереально, та ця соцмережа підходить лише для тих спеціалістів, які шукають роботу в міжнародних компаніях та організаціях?

Ні, це неправда. В цій мережі дійсно багато міжнародних компаній, але так само там досить багато й українських компаній. Також є такі компанії, які працюють на міжнародний ринок, але саме на конкретну позицію не треба англійська рівня Advanced. Тільки по швидкому і конкретному запиту в пошуку є 106 компаній.

Звісно, стверджувати, що англійська зовсім не важлива – буде неправильно. Оскільки, ми працюємо в глобалізованому світі й пошук інформації, комунікація з деякими партнерами відбувається англійською. Без знання англійської компанія не зможе вас відправити на конференцію за кордон, та й розвивати особистий бренд на міжнародному ринку без англійської у вас не вийде.

Що має містити в собі Summary спеціаліста, щоб профіль приваблював рекрутерів? Чи якось впливає заповнення цього блоку на видачу профілю в пошуку?

Summary – доволі важлива частина профілю, як для пошуку роботи, так і для розвитку партнерських відносин в LinkedIn. Вона грає важливу роль в тому, як рекрутери та потенційні роботодавці сприймають ваш профіль. 

Ось кілька підказок, щоб звернути увагу рекрутера на ваш профіль:

  • Варто починати з вашої спеціалізації, скільки років ви працюєте на цій посаді;
  • Вкажіть конкретну мету, або ціль щодо вашої кар’єри; 
  • Надайте короткий огляд вашого професійного досвіду та досягнень;
  • Виокремте ключові ролі та досягнення, що підкреслюють вашу експертизу. 

Так, заповнення цього блоку може впливати на видачу вашого профілю в пошуку. Рекрутери часто використовують ключові слова та фрази для пошуку потенційних кандидатів. Якщо Summary містить відповідні ключові слова та відображає вашу експертизу та цілі, то ваш профіль стане більш привабливим для рекрутерів та роботодавців.

А які топ-5 помилок найчастіше роблять спеціалісти, під час пошуку роботи за допомогою LinkedIn?

Ось декілька розповсюджених помилок, які допускають кандидати під час пошуку роботи. 

  1. Недостатньо заповнений профіль може відштовхувати рекрутерів. 

  2. Застаріла або не актуальна інформація. Ви могли не вказати останнє місце роботи, або ви зростали по карʼєрній сходинці та цього також не зазначили. Тому і пропонувати вам можуть не те, на що ви можете очікувати. 

  3. Зберігайте баланс між кількістю контенту та якістю, щоб не зіпсувати про себе перше враження. 

  4. Ігнорування запитів. Ігнорування повідомлень від рекрутерів може призвести до втрати можливостей. Важливо відповідати на повідомлення, навіть якщо вам не актуальна пропозиція, яку вам пропонують зараз.

  5. Відсутність налаштувань конфіденційності. Якщо ви активно шукаєте роботу, відкрийте доступ до інформації, яка може бути важлива рекрутеру. По можливості додавайте рамку на фото “Open to work”.

То ж що має обов’язково містити в собі дійсно крутий профіль LinkedIn та як часто треба його оновлювати. Що варто публікувати у стрічці, аби отримати гарний job-офер?

Підбиваючи підсумок до усього вище сказаного. Отже, основне, що повинно бути у вашому профілю, щоб зацікавити рекрутерів та потенційних роботодавців:

  1. Професійне фото. Фото у вашому профілі повинно виглядати стримано, без зайвої інформації.
  2. Контактна інформація. Пошта та (або) телеграм для швидшого звʼязку з вами. 
  3. Короткий заголовок. Заголовок вашого профілю повинен чітко вказувати вашу поточну посаду.
  4. Опис профілю. Розділ Summary повинен бути в міру детальним і що таким, що захоплює.
  5. Досвід. Опис вашого робочого досвіду повинен бути детальним, вкажіть посади, компанії, дати та опис обов’язків.
  6. Освіта. Зазначте вашу освіту, назву навчального закладу, спеціальність та рік закінчення + додаткова освіта (курси, вебінари).
  7. Навички. Додайте розділ з ключовими навичками.
  8. Рекомендації. Зберіть рекомендації від колег, або клієнтів, які підтвердять вашу професійну репутацію.
  9. Публікації та контент. Додавайте статті, пости, презентації або інший професійний контент, який вам цікавий
  10. Зовнішні посилання. Це може бути портфоліо або розгорнуте резюме, якщо таке є необхідним. 

Оновлювати профіль треба за необхідністю. Наприклад: ви здобули додаткову освіту або пройшли курси – додайте згадку про це. Можливо у вас змінились позиція та обов’язки, оновіть цю інформацію, та ж ситуація з навичками. 

Не нехтуйте якісним заповненням сторінки в LinkedIn. Ці елементи точно допоможуть зробити ваш профіль більш привабливим для рекрутерів.

Редакція CPADOK.media висловлює подяку Юлії за надання цінної інформації щодо особливостей ведення облікового запису спеціаліста у LinkedIn, яка стане у пригоді не лише спеціалістам з performance-маркетингу.

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та Twitter.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш