0%

Прогрес

Що таке лінкбілдинг і як це виводить сайти в топ пошукової видачі

24.11.2023

464
0

Що таке лінкбілдинг і як це виводить сайти в топ пошукової видачі

Швидкість завантаження сайту, його юзабіліті, унікальний і корисний контент — це все складові ресурсу, який приваблює відвідувачів. Однак підняти сайт у топ видачі Google, якщо на нього не посилаються зовнішні ресурси, завдання практично нереальне. При цьому на сайт, що просувається, повинні посилатися авторитетні тематичні ресурси, аби пошуковик виводив його контент у топ.

Природним шляхом сайт набирає кількість посилань дуже довго, до того ж у конкурентних тематиках пробитися таким чином у топ майже неможливо. Вебмайстри нарощують кількість посилань сайту штучним чином. Цей процес називається лінкбілдингом. У цій статті ми розберемося, що собою являє лінкбілдинг, де можна купувати посилання, як їх обирати та розміщувати на сайті. Наведемо кейс, як сайт виріс у позиціях і кількості трафіку після того, як його прокачали посиланнями. Буде корисно, полетіли!

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

Лінкбілдинг — що це і як працює

Як вже було сказано вище, побудова лінків являє собою процес збільшення посилальної маси сайту, тобто зовнішніх ресурсів, які на нього посилаються. Обсяг і якість доменів, що посилаються на сайт, є основоположним фактором його ранжування роботами пошукових систем. 

Технічно це виглядає, як публікація статей на сторонніх тематичних ресурсах, які містять посилання на сайт, що просувається. Ці посилання можуть бути анкорними, які приховані під текстом ключового запиту, або безанкорними, тобто коли URL сайту видно в тексті на сторінці. 

Розміщення посилань на сайт може бути безкоштовним, наприклад, на форумах та соцмережах. Там це можна зробити, додавши лінк у коментарях до обговорюваного посту, або написавши окрему статтю з посиланнями, і опублікувавши її на своїй сторінці. Однак траст таких посилань буде не дуже високий для Google. 

Для отримання більш авторитетних посилань вебмайстри вдаються до платного розміщення. Власникам трастових тематичних сайтів із великою відвідуваністю пропонують гроші за те, щоб вони розмістили в себе статті на просувний ресурс. 

Вартість розміщення посилань стартує від кількох десятків до сотень доларів на місяць. Такий спосіб розміщення по суті є орендою місця на сайті-донорі на певний період. Тобто стаття з посиланням перебуває на майданчику рівно стільки, за скільки місяців було оплачено її перебування там. Після цього потрібно або продовжити розміщення, або власник видалить матеріал. Проте цей метод дає змогу заощадити бюджет на просування сайту. 

Також існують вічні посилання. За їх розміщення вебмайстер сплачує власнику донора одноразовий платіж, і посилання перебувають на сайті постійно.

Де шукати донорів для розміщення посилань

Найочевидніший спосіб пошуку платних варіантів розміщення посилань — це пряме звернення до власника ресурсу, що зацікавив. У цьому разі можна домовитися без посередників, що запобіжить зайвим витратам у вигляді їхньої комісії. Однак спосіб має низку недоліків:

  • Не завжди виходить встановити контакт з овнером — багато хто просто не відповідає на повідомлення на пошту/номери у формі контактів;
  • Потрібно багато часу на реалізацію — як правило, не більше 10% власників донорів погоджуються на інтеграцію, тому 90% часу на переговори втрачається даремно.

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

Набагато продуктивніше шукати сайти для розміщення посилань на спеціалізованих біржах. Такі біржі являють собою агрегатори сайтів, на яких можна розміщувати статті зі зворотними посиланнями. На них, як правило, є копірайтери, у яких власник ресурсу або вебмайстер може замовити написання статті. Після чого він може розмістити надруковану статтю з посиланнями на сайт, що просувається, на майданчиках, представлених на біржі.  

Перевага бірж посилань полягає в тому, що на них можна підібрати сайт для розміщення зворотного посилання за певними параметрами. Також деякі з них виступають у ролі арбітра під час укладання угоди, що мінімізує ризик обману сторін одна одної. 

Найбільше бірж посилань у російськомовному сегменті інтернету, але більшість сайтів, представлених на них, — це «сміттєві» ресурси. Під цим терміном маються на увазі сайти, створені спеціально під продаж місць розміщення посилань. Сміттєвими вони вважаються з тієї причини, що з однієї сторінки можуть продати місце для розміщення інтернет-магазину дитячих іграшок, а з іншої — секс-шопу або іншим контентом, націленим на адалт-аудиторію. У результаті, дитячий магазин отримає посилання, яке виявиться не тільки марним для ранжування, а ще й зможе нашкодити йому. 

В англомовному сегменті бірж посилань набагато менше, оскільки Google пильніше стежить за їхньою появою і банить, щойно виявляє. Є доволі якісні українські біржі, на яких можна купити або орендувати посилання з європейських сайтів. Нижче наведемо найвідоміші та перевірені вебмайстрами біржі:

  • Referr.com.ua  одна з перших бірж крауд-маркетингу, яка вийшла на ринок з просування сайтів країн пострадянського простору. Зараз вона надає послуги з лінкбілдингу як вітчизняних, так і європейських сайтів;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Collaborator.pro біржа прямого і статейного маркетингу для паблішерів, вебмайстрів власників Telegram-каналів та рекламодавців. Дієвий інструмент для просування сайтів, контент-маркетингу, розміщення публікацій на інших майданчиках. Каталог сервісу налічує 26 000 перевірених майданчиків у 109 країнах світу та 2 300+ Telegram-каналів. Також у біржі є власна Академія з безкоштовним доступом до лекцій та вебінарів експертів з SEO-оптимізації, піару та лінкбілдингу;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Prnews.io — входить у топ популярних бірж для просування європейських сайтів. Майданчик об’єднує понад 50 000 новинників та інших сайтів по всьому світу. Основні переваги сайту — це прийнятні комісії, великий вибір тематик, особливо новинних сайтів;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Prposting.com. Головна фішка сервісу — це наявність крутої авторської команди, яка допоможе підібрати сайти для розміщення зворотних посилань, підготує якісний матеріал, розмістить у ньому посилання та опублікує. Контент створюють нейтиви 21 мовами;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Links-stream.pro — ця біржа заявляє, що вручну модерує всі свої 11 000 майданчиків, тому гарантує розміщення тільки якісних зворотних посилань. Крім написання гостьових статей пропонує послуги крауд-маркетингу і SERM (Search Engine Reputation Management) супровід бренду;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Text-link-ads.com — одна з найстаріших закордонний бірж посилань, відома оптимізаторам і вебмайстрам з усього світу. На ній представлені сайти величезного вибору тематик практично всіма популярними в мережі мовами;

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

  • Linksmanagement.com. Ця біржа підходить для просування і побудови посилальної маси закордонних сайтів, зокрема, найнеочевидніших і специфічних тематик. На ній можна як орендувати, так і придбати вічні посилання.

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

Яких і скільки посилань потрібно для виведення сайту в топ

Відповідь на питання про те, скільки потрібно посилань, щоб сайт максимально швидко вивести на перші позиції видачі, на перший погляд, очевидна. Однак помилково вважати, що принцип «чим більше, тим краще» — чудове рішення для нарощування посилальної маси. Важлива не тільки кількість і якість зворотних посилань, але також і швидкість їхньої публікації.

Якість посилань і доменів

Існує безліч сервісів, які дають змогу оцінити якість посилального профілю і домену загалом для того, щоб прийняти рішення, чи підходить він для просування конкретного сайту. Домен можна перевірити, наприклад, у сервісі Majestic. Він оцінюється за шкалою від 0 до 100 за метрикою Trust Flow, що визначає потік довіри до домену. Також розумно оцінити домен за метрикою Citation Flow, що показує кількість посилань, або силу, якою він володіє.

Альтернативою Majestic для аналізу якості доменів може виступати сервіс SERanking — у ньому є метрика Domain Trust. Або метрика Domain Authority у сервісі MOZ. У популярному SЕО-шному сервісі Ahrefs є показник Domain Rating, який відображає загальний траст домену за комплексом різних параметрів.

Якість посилального профілю

Оцінити посилальний профіль можна в зазначених вище сервісах — Majestic і SE Ranking. Також в Ahrefs є хороші інструменти для аналізу посилальної маси — це Site explorer та Quick Batch Analysis. 

Крім цього сайт можна проаналізувати в Google Search Console. Як альтернатива перерахованим сервісам можна скористатися:

Стратегія набору посилальної маси

Щоб «в очах» Google збільшення посилальної маси виглядало органічним і пошуковик коректно підвищував його позиції у видачі, SEO-експерти рекомендують приблизно такий алгоритм дій:

  1. Визначити топ-10 конкурентів в обраній для просування ніші;
  2. Визначити вік сайту та/або коли він почав активно просуватися посиланнями;
  3. Порахувати кількість посилань на сайтах конкурентів і вивести щомісячну швидкість їхнього приросту, виходячи зі співвідношення кількості та часу просування;
  4. Визначити середню щомісячну швидкість приросту посилань конкурентів.

Далі потрібно стратегію приросту посилальної маси вибудовувати виходячи з отриманих даних. Наприклад: у середньому до сайтів, що перебувають у топі, «приростало» по 10 посилань щомісяця. У цьому разі на сайт, що просувається, необхідно ставити від 8 до 12 посилань.

Більш детально про побудову лінк-плану нещодавно розказав Ігор Рудник на каналі Артема Пилипця.

Замість висновку 

Наприкінці статті ми вирішили опублікувати кейс, який наочно покаже результат якісної побудови посилальної маси сайту. 

Просування сайту в ігровій ніші під США за допомогою лінкбілдингу 

Сайт — односторінковик, на якому розміщена безкоштовна онлайн-гра. На ньому досить швидко завантажуються сторінки, зручне і зрозуміле юзабіліті. 

За метриками Ahrefs рейтинг домену становив лише одиницю за стобальною шкалою. Беклінків на сайті не було взагалі, ключів, за якими ранжувався сайт, було всього 10, а органічний трафік був на рівні 6 щоденних відвідувань.

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

Лінкбілдерами було складено тримісячний план зі збільшення посилальної маси, визначено майданчики, з яких потрібно було отримати посилання. У розрізі видів посилань, які було вирішено використовувати, план мав такий вигляд.

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

У результаті реалізації плану лінкбілдингу за 3 місяці вдалося досягти збільшення трафіку з 6 до 100 унікальних відвідувань на день. До профілю було додано 79 нових доменів і 238 різних посилань.

Що таке лінкбілдинг і як це допомагає сайтам потрапляти в топ пошукової видачі

Якихось проривних результатів для показника DR та інших оціночних метрик сайту за 3 місяці досягти не вдалося. Це обумовлено плавним приростом посилальної маси, в динаміці конкурентів. При цьому відвідуваність ресурсу зросла більш ніж у 10 разів. Це свідчить про те, що планомірне збільшення посилальної маси працює, і ще через кілька місяців сайт має всі шанси вийти в топ видачі у своїй ніші.

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та Twitter.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш