Notcoin: скам чи заробіток на крипті без вкладень
Впродовж перших десяти днів січня 2024 року частота запиту «Notcoin» в Google Trends в певні моменти сягала відмітки у 100 пунктів.
Така активність обумовлена вірусним ефектом Telegram-застосунку, завдяки якому користувачі популярного месенджера можуть займатися «майнингом» віртуального коїну, презентованого раніше в екосистемі Telegram.
Станом на 11 січня до «майнингу» Notcoin долучилися більш ніж 8 мільйонів користувачів.
У цій статті команда Спадок медіа зібрала максимум інформації про проєкт Notcoin, аби відповісти на найбільш поширені питання. В тому числі на питання «чи можна заробити на Notcoin».
Важливо! Інформація, наведена у статті, не є закликом до участі в проєкті або інвестиційною порадою.
Що таке Notcoin
На момент виходу публікації Notcoin є ігровим TWA (Telegram Web App) проєктом та частиною екосистеми TON, створеної на базі месенджера Telegram. За задумом розробників, в процесі примітивної «гри» користувачі, не виходячи з месенджера, можуть «майнити» (заробляти) віртуальні монети. Ймовірно, пізніше ці монети можна буде конвертувати у криптотокени та продати (але це неточно, бо для проєкту його засновники підібрали гасло «Probably nothing»).
Notcoin за швидкістю зростання популярності впродовж кількох днів стала ТОП-1 застосунком в Telegram. Гравці просто клацають по екрану свого смартфона, виконують завдання, створюють команди та змагаються за потрапляння до лідербордів та ліги, аби заробляти якомога більше монет.
Що свідчить про дотичність проєкту до TON Space?
TON зараз дуже активно долучається до просування проєкту Notcoin, тому, що він наразі є однією з головних рушійних сил маркетингової стратегії всіх проєктів та сервісів, які перебувають в його екосистемі. Таким чином TON foundation розраховує збільшити кількість активних користувачів, оборотних коштів, та збільшити капіталізацію всіх цих проєктів.
Ще одним підтвердженням зв’язку Notcoin з TON є згадка монети на одній з профільних конференцій The Gateaway, яка відбулася в Дубай 11 листопада 2023 року. Крім того, у дорожній карті TON Space монета також зазначається, як частина екосистеми.
Також топ-менеджери TON регулярно роблять ретвіти публікацій з офіційної сторінки Notcoin в соцмережі X, яка була зареєстрована ще у листопаді минулого року.
Все це свідчить про планомірну роботу з залучення до блокчейну TON навіть тих користувачів, які жодного разу не мали справу с криптоактивами. Тобто, на першому етапі воронки юзерам дають доторкнутися до віртуальних активів завдяки простій механіці тапів по екрану смартфона. А трохи згодом користувач поступово поринає в інші проєкти екосистеми, виконуючи складніші завдання (більш детально розберемо цей аспект трохи згодом).
Дізнатися більше про TON можна з цього відео:
Реакція учасників крипторинку на появу Notcoin
За проєктом вже спостерігають великі маркетмейкери, біржі та інші гравці крипторинку з багатьох країн.
Монета вже встигла «засвітитися» на Binance, Bybit та CoinMarketCap.
У перший день виходу проєкту в публічний доступ та публікації інформації про це на офіційних сторінках до Notcoin долучилося 150 000+ користувачів.
Чи є у Notcoin ознаки скаму?
Через те, що проєкт доволі молодий, однозначно сказати, чи є він скамом, складно. Засновники можуть у будь-який момент заявити про те, що це була проста гра just for fun. Тим паче, що гасло «probably nothing» дає їм простір для маневрів без будь-яких наслідків та відповідальності.
Але, якщо не брати до уваги наявність сотень тисяч підписників на офіційних сторінках проєкту, то слід звернути увагу на підтримку з боку інфлюенсерів, серед яких є відомі особистості у світі блокчен-технологій. У багатьох каналах вже є безліч публікацій із закликами долучатися до проєкту та squad’у. Судячи з дискусій у соціальних мережах та чатах, більшість гравців вірить, що завдяки «намайненим» монетам в майбутньому можна буде отримати аірдроп у токенах на блокчейні TON.
Крім того, в інтерфейсі боту зазначається, що за розробку проєкту відповідає команда Open Builders, яку також пов’язують з Tonstarter. У відкритому доступі є інформація про те, що команда залучає інвестиції від Gate, DWF Labs, Kingsway Capital та інших партнерів.
Але також є інформація, яка багатьох українців може насторожити — хоч склад команди не афішується, частина розробників до цього брала участь у розробці та керуванні програмних продуктів для російської соцмережі VK, як от VK Coin. Наприклад, Андрій Рогозов, який є співзасновником TON Blockchain раніше обіймав посаду CEO соціальної мережі.
Як майтини Notcoin
Як вже зазначалося раніше, заробляти монети Notcoin користувачі можуть шляхом тапання по екрану в мобільній версії Telegram-додатку. Щодо десктопної версії, то на думку засновників проєкту, її використання є недоцільним.
Щоб отримати монети, користувачам потрібно:
- Запустити Telegram-бот Notcoin, та під першим повідомленням у чаті натиснути на кнопку «Let’s go»;
- Тапати по зображенню монети, доки запас енергії не буде вичерпано;
На перших етапах користувач отримує одну монету за кожен тап та витрачає один пункт енергії.
Періодично на екрані з’являється стікер з зображенням ракети. Після натискання на нього впродовж наступних 10 секунд за кожен тап користувач отримує більшу кількість коїнів. Також буст з ракетою можна тричі на добу використовувати безкоштовно.
Додаткові способи та інструменти, які допоможуть майнити більше Notcoin
Додаток не обмежений лише стандартною ігровою механікою та пропонує гравцям кілька інструментів-бустерів, які допомагають підвищити ефективність «майнінгу»:
- Multitap (з кожним рівнем збільшує кількість монет, які можна отримати за одне натискання);
- Energy Limit (підвищує ліміт запасу енергії для однієї сесії натискань);
- Reaching speed (дозволяє пришвидшити відновлення запасу енергії);
- Tap bot (бот, який автоматично з певною переодичністю додатково фармить монети, коли гравець неактивний). Якщо впродовж 12 годин гравець не заходить у додаток, бот припиняє майнити монети та зберігає ті, які вже встиг назбирати до цього.
Також отримати одразу кілька сотень тисяч Notcoin можна у вкладці «Earn», беручи участь у квестах та здобуваючи інші досягнення у грі.
Перші активності, за які гравцеві нараховуються додаткові коїни, полягають у залученні щонайменше 10 друзів, вступі до Squad (загону), досягненні суми у 1000 намайнених монет.
Є і спеціальні та Web3 world-квести.
Більша частина з них надається від імені інших проєктів з екосистеми TON Space. Завдання у квестах нескладні та часто полягають у підписці на соціальні мережі проєктів або придбанні віртуального активу (токену, NFT тощо).
Щодо придбання активів учасники редакції Спадок медіа виявили невеличкий баг, який дозволяє виконати завдання, не роблячи ніяких фінансових операцій, — у більшості квестів достатньо лише перейти за посиланням у квесті та натиснути кнопку «Назад». 🙂
Крім бустерів монети можна витрачати на нові скіни.
Додаткові нагороди для майнерів Notcoin
У Telegram-застосунку Notcoin є ще кілька опцій, які дають можливість учасникам отримати ще більше нагород завдяки вірусному ефекту проєкту. За принципами мережевого маркетингу, додаткові нагороди можна отримувати за кожного реферала та його подальший ігровий прогрес (наприклад, їх перехід до вищої ліги). За правилами застосунку, можна залучати рефералів, як за особистим реферальним посиланням, так і створивши власний загін.
Другий варіант більш актуальний для власників публічних Telegram-каналів та чатів, але на момент написання статті розробники обмежили опцію створення загонів, а учасники, які намагаються зробити це, додавши у бот свій канал отримують повідомлення про неможливість його виявлення в системі Telegram.
Створення або вступ до скваду
Для засновників загонів (squads) є додаткові бонуси. Коли активні учасники скваду заробляють власні коїни, вони також додають бали на баланс всієї спільноти, підвищуючи її рейтинг у лідербордах команд.
Приєднатися до команди можна, надіславши чат-боту посилання на канал, або ж вибравши один зі сквадів, наведених у рейтингу.
Також з метою залучення більшої кількості гравців, засновник та учасники скваду за бажанням можуть тимчасово підвищити рейтинг команди у лідерборді, сплачуючи реальні кошти.
Сьогодні у чатах вже зустрічаються заклики лідерів команд долучатися саме до них в обмін на отримання підписки Telegram premium.
Знайти та запросити до свого скваду більше однодумців можна в україномовній гілці офіційного чату спільноти.
Всі офіційні анонси проєкту публікуються лише на каналі Notcoin Community. З гайдом від засновників проєкту солов’їною можна ознайомитись за цим посиланням.
Чи можна зараз купити Notcoin?
Наразі станом на 11 січня 2024 року токенсей Notcoin не запущено. Лістинг монети на біржах відсутній, як і її ліквідність. Тобто придбати токен на час написання статті неможна.
В офіційному чаті проєкту зазначається, що ноткоїн неможливо купити, бо він не є токеном, який можна обміняти на гроші чи криптовалюту. Тож, будь-яка торгова пропозиція є ризикованою та до офіційного запуску активу NOT, скоріш за все, є скамом.
У бета-версії гри по команді /send можна було відправляти монету іншим гравцям, які досягли Silver-ліги, але зараз ця функція деактивована.
Лістинг Notcoin: на що можуть розраховувати учасники
Наразі розробники Notcoin на питання щодо можливого лістингу монети або аірдропу не дають однозначної відповіді та коментують це у жартівливій манері.
Ймовірно, після офіційного запуску та розміщення токену на біржах, ігрові монети Notcoin, які учасники встигнуть намайнити у Telegram-застосунку, конвертують в токени. Вартість одного токену невідома.
Висновок
Notcoin — це ігровий Telegram-застосунок, за допомогою якого можна «майнити» віртуальні монети проєкту.
Проєкт має гарний потенціал через його дотичність до месенджера Telegram та екосистеми TON Space. Наразі Notcoin можна віднести до категорії мем-коїнів, вартість яких залежить від інтересу аудиторії до них. А там, де є хайп навколо проєкту, можна розраховувати на необґрунтоване зростання вартості певного токену чи віртуальної монети.
В будь-якому разі, на стартовому етапі можна розцінювати цей проєкт, як «гру» з перспективами монетизації у майбутньому.
Читайте українське та підписуйтесь на «Спадок» медіа в Telegram, Instagram та LinkedIn.
Коментар
На цій сторінці немає коментарів.