0%

Прогрес

Інфлюенс-маркетинг: Як просувати офери через блогерів та лідерів думок

09.01.2024

335
0

Інфлюенс-маркетинг: Як просувати офери через блогерів та лідерів думок

Найяскравішим тренедом минулого року в афілатці стало просування товарів і послуг за допомогою лідерів думок у різних спільнотах і соцмережах. Сенс інфлюенс-маркетингу полягає в тому, що блогер рекомендує своїй аудиторії продукт, за що отримує винагороду. Внаслідок того, що фоловери довіряють інфлюенсеру, такий спосіб реклами має високий коефіцієнт конверсії в продаж. 

Ефективність інфлюенс-маркетингу підтверджується фактом того, що обсяги цього ринку зросли майже вдвічі за останні 5 років. За даними порталу Statista, витрати рекламодавців на просування за допомогою селебріті за вісім років зросли до $21,1 мільярда станом на 2023 рік. У цій статті ми розповімо про особливості цього способу залучення трафіку, про те, яким чином блогери взаємодіють з аудиторією під час просування продукту, та як вибрати інфлюенсера для співпраці.

Інфлюенс-маркетинг в арбітражі трафіку - статистика станом на 2023 рік

Основні особливості інфлюенс-маркетингу

Наведемо кілька ключових особливостей, які властиві influence-маркетингу:

  • Нативна інтеграція продукту. Найпопулярніший спосіб взаємодії блогера з аудиторією з просування офера — це вбудовування його в загальну концепцію створення контенту. Інфлюенсери ненав’язливо демонструють продукт у своїх роликах, постах, підкреслюючи його корисність і висловлюючи наявність реклами в контенті, виключно турботою про аудиторію;
  • “Удар у чоло”. Прямі трансляції комп’ютерних ігор, або стрімінг гри в онлайн-казино — це приклади, де блогер демонструє свої скіли взаємодії з продуктом. Він детально розповідає про переваги офера, його особливості, та по суті продовж всього етеру присвячує увагу рекламній інтеграції;
  • Вузький таргетинг. Інфлюенс-маркетинг дає можливість прорекламувати офер аудиторії, яка буде в ньому максимально зацікавлена. Високий CR може бути забезпечений тільки вибором блогера з релевантною ЦА. Якщо помилитися в блогері, а точніше в його аудиторії, можна злити рекламний бюджет у молоко;
  • Оперативний зворотний зв’язок. Під час трансляції або під рекламними постами фоловери залишають відгуки та коментарі. За ними можна судити про те, наскільки продукт сподобався аудиторії, і ухвалити зважене рішення про продовження співпраці з конкретним блогером.   

Плюшки для рекла та байєра

Інфлюенс-маркетинг в арбітражі трафіку - блогери, інфлюенсери, селебріті мем

Інфлюенс-маркетинг дає змогу вирішувати такі завдання, які в інших способах видобутку трафіку не виражені настільки очевидно:

  • Знайомство аудиторії лояльних блогеру користувачів з новим продуктом. Тобто офер отримує певний кредит довіри, внаслідок того, що його рекомендує селебріті;
  • Тестування підходів до створення лендінгів і креативів;
  • Створення концепції роботи із запереченнями на підставі реакції аудиторії в коментарях;
  • Підвищення довіри до бренду. Досягається не тільки коштом авторитетності блогера, а й проведенням чесних розіграшів, подарунків, акцій;
  • Збільшення продажів. Грамотно створена рекламна інтеграція, найчастіше x2-x5 бустить продажі в короткостроковій перспективі.

Як знайти інфлюенсера для співпраці

Існує два основних способи пошуку блогерів — ресерч джерел трафіку, та звернення до спеціалізованих сервісів. Перший метод передбачає самостійний пошук лідерів думок у соцмережах або YouTube. Другий — звернутися на біржі, на кшталт Storiesgain або Cameo for business

Як знайти інфлюенсера для співпраці

В обох способах потрібно ретельно вибирати блогерів — проаналізувати перегляди, коментарі та аудиторію. Крім релевантності та активності фоловерів, необхідно виключити ймовірність того, що підписники накручені. 

Ще важливо адекватно оцінювати релевантність аудиторії продукту, що просувається. Кількість не завжди означає якість. Наприклад, реклама гемблінгу на YouTube-каналі Сергія Притули, найімовірніше, не дасть очікуваного ефекту, попри 643 000 підписників. Водночас рекламна інтеграція з менш знаменитим блогером, з 15 000-20 000 фоловерів, у розважальній тематиці каналу, може забезпечити дуже хороший ROI. Але якщо бюджети дозволяють, можна тестувати розміщення інтеграцій у більш впізнаваних інфлюенсерів, на кшталт Лачена чи Лебіги.

Наведемо приклад інтеграції у відомого Twich-стримера та волонтера Михайла Лебіги:

Комунікація з блогером

Контакт з інфлюенсером найчастіше встановлюється в листуванні. Мало хто з блогерів погоджується на живе спілкування. Відповідно, визначати адекватність і потенціал для встановлення співпраці потрібно, зокрема за такими ознаками:  

  • Швидкість відповіді на повідомлення;
  • Загальна реакція на офер;
  • Пропоновані правки в креатив та/або рекламне оголошення;
  • Відповіді на запитання про частоту і формат рекламних ітерацій тощо.

Короткий покроковий гайд із запуску інфлюенс-трафіку  

Першим етапом потрібно вибрати блогера, для цього необхідно оцінити його репутацію, розмір і якість аудиторії, а також частоту взаємодії з цією аудиторією й охоплення публікацій. При оцінці аудиторії важливий її вік, інтереси, та зворотний зв’язок, що залишається під постами або відео у форматі коментарів.

Далі необхідно проаналізувати контент на предмет наявності реклами та її тематики. У разі, якщо всі параметри підходять і приймається рішення про співпрацю з інфлюенсером, потрібно скласти ТЗ та почати вести комунікацію з ним. Під час спілкування слід обговорити всі деталі оплати, частоти публікації реклами, формати тощо. Крім того, аби знизити вірогідність неналежного виконання (або невиконання) обов’язків з боку інфлюенсера після отримання частки оплати, варто укласти офіційний договір від ФОП хоча б в електронному форматі.

Після старту рекламної кампанії потрібно відстежувати статистику за кліками/лідами, а також збирати й аналізувати зворотний зв’язок від аудиторії блогера. Після перших 2-3 рекламних ітерацій, на підставі отриманих статистичних даних можна прийняти рішення про масштабування співпраці.

Коли краще відмовитися від використання інфлюенс-маркетингу

Приклад рекламної інтеграції Binomo у СуперСуса

За допомогою блогерів можна просувати офери практично будь-якої арбітражної тематики. Найкраще з інфлюенса заходять такі вертикалі, як гемблінг, беттінг, крипта, дейтинг. Однак на завершення статті ми б хотіли виділити випадки, за яких використання винятково інфлюенс-маркетингу може обернутися втратою грошей.

Не варто вдаватися до інфлюенс-маркетингу, як єдиного інструменту виведення нового продукту на ринок. Він може бути тільки доповненням до Google КМС, Facebook Ads та інших форматів реклами. Блогер навіть із великою аудиторією не протягне офер на ринок, за винятком продуктів, розрахованих на вузький регіон. Наприклад, локальний сервіс таксі тощо.

Малоефективним виявиться просування через блогерів B2B-продуктів. Наприклад, новий антидетект-браузер краще виводити на ринок через різні канали арбітражного ком’юніті, ніж зосередиться на тривалій взаємодії з якимось одним інфлюенсером ніші.

І на завершення порада: як показує практика багатьох арбітражників, виведення аудиторії на зовнішні посилання значно знижує CTR. Фоловери жвавіше переходять за посиланнями всередині джерела трафіку. Тобто, якщо з YouTube-каналу інфлюенсера реклама переводитиме юзера на канал продукту, це буде найкращим рішенням. Таким чином YouTube-канал виступатиме як прелендинг, де користувач зможе у звичному йому середовищі ознайомитися з офером, відгуками про нього, а вже звідти перейти на лендінг.  

А чи був у вас досвід залучення інфлюенс-трафіку? Будемо вдячні, якщо поділитеся ним у коментарях.

Читайте українське та підписуйтесь на «Спадок» медіа в Telegram, Instagram та LinkedIn.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш