Smartlink vs прямий офер: що та коли обирати медіабайєру
Тестування нових оферів і гео забирає у медіабайєра багато часу, вимагає розосередити фокус уваги, а також часто призводить до зливу бюджету під час викупу не сегментованого трафіку. Один URL, який розподіляє трафік за різними оферами залежно від заданих параметрів, — це не фантастика, а реальність, яка називається «розумне посилання».
У цій статті розберемо, що собою являє Smartlink, для яких джерел трафіку він підходить, а в яких краще лити на прямий офер. Також розповімо, в яких вертикалях має сенс використовувати автоматичний перерозподіл вхідного трафіку, а команда CPA-мережі ClickDealer поділиться своїм досвідом підключення вебам прямих оферів та Smartlink під гемблінг і дейтинг.
«Who is Smartlink?»
Smartlink — це партнерське посилання, яке, використовуючи технологію TDS (Traffic Distribution System), дає змогу перенаправляти трафік на різні лендінги. Це відбувається залежно від таких налаштувань таргетингу, як гео, пошукові запити, тип пристрою, ОС, тип з’єднання, мобільний оператор тощо.
Одна Smartlink може містити в собі кілька десятків оферів, із сотнями лендінгів. Однак правило «що більше, то краще» тут не завжди працює, оскільки, чим більше посадкових сторінок містить у собі Smartlink, тім більший бюджет необхідний на тести. Кращий ефект від проливу на «розумне посилання» спостерігається на довгій дистанції. В міру навчання, TDS підбирає релевантні аудиторії для кожного офера, відповідно, весь трафік конвертує по максимуму, але з різною ставкою.
Переваги Smartlink
Крім автоматичного розподілу трафіку, «розумне посилання» навчається, і після певної кількості конверсій, пропонує найкращі продукти для конкретного типу трафіку. Завдяки цьому медіабайєр отримує такі переваги:
- Заощаджує час через відсутність необхідності проводити спліт-тести й оптимізувати кампанії;
- Не втрачає трафік — алгоритм спрямовує трафік тільки на активні офери. Якщо якийсь продукт відвалився, TDS замінить його іншим, тобто трафік не зливається на неробочий офер;
- Автоматичний розподіл промо-матеріалів — Smartlink налаштовує прелендинги, які найбільше конвертують, щоб забезпечити найвищий CR.
Нюанси Smartlink
Крім очевидних плюсів, Smartlink має низку нюансів:
- Динамічні виплати — в «розумне посилання» включені офери від різних рекламодавців, тому одна конверсія може принести байєру 1$, а інша — 10$. Тому для відстеження об’єктивної статистики має сенс стежити за параметрами EPC і EPM рекламної кампанії.
- Офери далеко не всіх брендів включені в Smart-посилання, тобто запустити кампанію на якийсь певний продукт буває проблематично;
- Тривала оптимізація рекламних кампаній — алгоритм працює з великим об’ємом даних і йому потрібен час на їхнє опрацювання та видачу найефективнішої пропозиції. Тому на старті значна частина трафіку буде розподілятися не на найкращі офери.
- За винятком індивідуально налаштованих Smartlink, працювати необхідно виключно з прелендингами.
Від вебмайстрів та арбітражників часто можна почути, що Smartlink є дієвим рішенням лише для початківців, які не знають особливостей та всіх потреб цільової аудиторії. Виходячи з досвіду ClickDealer, яке процентне співвідношення новачків та досвідчених афлейтів, що віддають перевагу саме цій технології у нішах дейтингу та гемблінгу? Чи спостерігається зростання популярності smartlink з кожним роком?
У випадку зі смартлінкою думка, що вона лише для новачків – помилкова. Пропонуємо розібрати це питання детально та розвіяти даний міф.
У чому полягає так звана простота та юзабіліті – повністю відсутня потреба заводити 10-30 різних кампаній на трекері, замість цього у вас є одна лінка, яка автоматично розподіляє трафік в залежності від трафік-сорсу, локації, девайсу, ОС та мови.
Якщо ви профессіонал на арбітражному ринку, чи готові ви витрачати купу часу на сетапи та розшивку, якщо це все вже зробили за вас?
Також смартлінка надає власні, адаптивні, локалізовані преленди, які вже були протестовані та показали високий результат. Звідки б юзер не зайшов, він отримає локалізований преленд під його девайс та мову. Ви в черговий раз заощаджуєте свій час та гроші, які могли витратити на тести в пошуках профітного преленду.
Крім того, на кожну локацію є підбірка топ-оферів, які з тестовим проливом, оптимізуються в ідеальну воронку для максимального EPC/EPV. Не треба шукати та тестувати офери, ви просто отримуєте найкращі варіанти, які дійсно працюють.
Наша смартлінка досить гнучка. Якщо хочете полити на якісь конкретні гео – не проблема, чи на якість конкректні бренди – за вашим бажанням, ми засетапимо у будь-якому % співвідношенні трафіку. Просто переналаштовуючи розшивку, ми виконуємо індивідуальні побажання.
Сінгл-офери треба контролювати, щоб капа не пролилась чи їх статус — бамп, пауза, дікріз і т.д. А смартлінка все робить сама. Навіть якщо якийсь офер буде поставлений на паузу, трафік буде перенаправлено на інший ТОП-офер.
І так, попит на смартлінку дійсно з кожним роком зростає.
Висновок: у випадку зі смартлінкою, вам треба контролювати лише якість трафіку та обʼєми, все інше вона робить за вас.
Переваги та нюанси прямих оферів
Посилання на один офер, який, як правило, таргетований на одну конкретну країну, має головну очевидну перевагу — це фіксована виплата. Завдяки цьому можна більш точно спрогнозувати профіт та скласти рекламний бюджет. Крім того, прямі офери дають байєрам змогу:
- Працювати з власними креативами, лендінгами та прелендингами;
- Отримати кращі умови від рекламодавця за ставками, залучаючи великі обсяги якісного трафіку на монобренд.
До певних недоліків прямих оферів можна віднести:
- Відсутність автоматичного розподілу трафіку;
- Необхідність проведення безлічі спліт-тестів;
- Капи на трафік — якщо перелімітити встановлене число конверсій, рекламодавець може не оплатити траф;
- Необхідність перманентного моніторингу ринку і проводити тести нових продуктів на випадок, якщо офер вигорить.
Зливаючи трафік на сінгл-офер через пряме посилання, вебмастер або медіабайєр може прогнозувати та виявляти оптимальну вартість ліду, денний і загальний бюджет на РК та багато інших показників. Чи існує якась формула, яка допомагає отримати такі ж прогнози в роботі із Smartlink?
Зважаючи на те, що посилання містить сотні різних оферів з тисячами лендінгів, а також різними розмірами виплат це виглядає дуже складним завданням.
Дійсно це може здаватись складним, оскільки відсутній фікс прайс на смартлінку, враховуючи те, що офери стоять з різними пейаутами. На ту саму Німеччину вартість офера може бути як €2,5, так і €4,5. І тут складно порахувати, не маючи фіксованої ставки.
Так, це здається складністю, але не проблемою. Ми можемо обговорити з партнером деталі його проливу, мінімальний EPV/EPC на який він націлений, які мінімальні рейти йому необхідні, щоб вийти в плюс.
Приклад: партнер каже, що йому, аби вийти в плюс, дейлі необхідно 0,8 EPV. Ми, своєю чергою, оглядаємо його розшивку, фокусуємо/додаємо офери з подібним EPV і він отримує результат.
Чи у випадку, щоб вийти в плюс на мінімальний рейт на Швеції Мобайл $10, ми прибираємо все, що нижче $10 і ставимо лише $10+ офера.При такому підході партнер ніколи не вийде в мінус. Також ми можемо залишити один офер з одним пейаутом і вийде фікс прайс, оскільки це один офер на одній локації. І так можна зробити розшивку по 10 чи 20 локаціям, взагалі немає обмежень.
Джерела трафіку, вертикалі та бюджети для зливу на Smartlink
З огляду на довгий період оптимізації, проливати Smartlink для отримання релевантних результатів необхідно 4-5 днів. Найпоширеніші вертикалі для затоки на Smart-посилання:
- Мейнстрим і адалт-дейтінг — зайти можна з мінімальним тестовим бюджетом у $300-400. Ці вертикалі не вибагливі до джерел, рекли зазвичай викуповують увесь трафік, окрім ботового і мотиву;
- Свіпстейки — аналогічно дейтингу за параметрами порогу входу і вертикалями;
- Кредитні офери (вітрини МФО) — передбачають більш високий бюджет на тести, від $500 і вище. Крім того, рекламодавці більш перебірливі в джерелах трафіку;
- Гемблінг і беттінг — тестовий бюджет стартує від $1 000. Працювати краще з налаштованим Smart-посиланням, оскільки онлайн-казино дуже чутливі до джерел трафіку. Водночас завдяки Smartlink є можливість в автоматичному режимі збирати траф із допустимих джерел у різних гео, на різні слоти.
Що стосується джерел трафіку: в арбітражному ком’юніті є думка про те, що для тих, джерел, де є точні налаштування таргетингу на одне гео, (Facebook або Google), краще використовувати прямий офер. Однак якщо зібрати Smartlink з оферів під конкретне гео, то можна сміливо лити на зазначені джерела. Перевага «розумного посилання» в цьому випадку полягає в тому, що якщо відвалиться платіжка на одному офері, бюджет не зливатиметься в порожнечу, оскільки трафік перерозподілятиметься на інші продукти.
Якщо зі смартлінкою у дейтинг-вертикалі все більш-менш зрозуміло, то з яких джерел сьогодні варто лити на розумне посилання у ніші гемблінгу?
На цей час гемблінг на нашу смартлінку дуже добре заходить з ревʼю сайтів (PPC, SEO), застосунків (Fb/UAC), TikTok, Fb-квізів, email та месенджерів.
Загалом на Smartlink ефективно лити за умови використання широкого таргетингу, коли воронка налаштовується відразу на кілька країн. Збираючи SEO-трафік з англомовного сайту, можна використовувати Smart-посилання, щоб не втрачати користувачів з інших країн, крім цільової. Те ж саме стосується закупівлі банерної реклами — Smartlink розподілятиме користувачів з різних країн за потрібними оферами, відповідно байєр зможе вичавити максимум з оголошення.
Також Smartlink ефективний при зливі УБТ. При спамі відеороликів у TikTok, медіабайєр не має можливості контролювати, в яких гео вони завірусяться. Водночас Smart-посилання дасть змогу монетизувати всіх юзерів, підбираючи їм найбільш релевантний офер.
Що краще обрати, якщо ти працюєш з ASO-трафіком під Android та iOS, смартлінк чи окремий офер?
Залежить від того, як бажає працювати партнер. Якщо це один офер, то можна і сінгл-офери брати в роботу. Якщо хоче попрацювати з декількома оферами чи локаціями, то смартлінка — більш доцільний варіант.
Зазначимо, що команда CPA-мережі ClickDealer з метою полегшення роботи вебмайстрів, які залучають трафік використовуючи Google UAC та Facebook+Apps, розробила інструмент Android App Builder. В особистому кабінеті на сайті ClickDealer за допомогою білдеру застосунків медіабайєр може додавати Webview-застосунки та редагувати in-app контент. Більш детально про функціонал цього інструменту читайте в оглядовій статті.
Як швидко можна очікувати на повернення інвестицій при використанні смартлинків та окремих оферів? Чи має смартлінк більше переваг у цьому питанні?
Якщо ми говоримо про виплати, то на цей час мінімальна сума для виводу на смартлінці складає лише $100. Доступні три варіанти: раз на тиждень, раз на два тижні або раз на місяць.
Сінгл-офери відносяться до СРА частини, яка містить абсолютно всі вертикалі, з якими ми працюємо. Мінімальний вивід – $500 раз на місяць, $1500 раз на два тижні або $1000 раз на тиждень. Це не залежить від вертикалей, на які ви проливаєте. Різниця лише в тому, що смартлінка сфокусована на гемблінгу та дейтингу, в той час, як СРА – на всі вертикалі.
Резюме
Smartlink дає змогу заощадити час на тестах, водночас вимагає трохи більше витрат на старті, в порівнянні з прямими оферами. Вона дає змогу автоматизувати процес перерозподілу трафіку та одночасно з профітом лити на кілька оферів.
Пряме посилання доцільно використовувати під час проливу брендового трафіку і запуску кампаній з вузьким таргетингом. Найкращим варіантом пошуку оптимального рішення того, яку стратегію застосовувати, є тести різних підходів.
Редакція CPADOK.media дякує команді міжнародної CPA-мережі ClickDealer за надання експертних коментарів.
Читайте українське та підписуйтесь на «Спадок» медіа в Telegram, Instagram та Twitter.
Коментар
На цій сторінці немає коментарів.