0%

Прогрес

Як заробити на NFT: 6 робочих способів

19.11.2022

456
0

Як заробити на NFT: 6 робочих способів

NFT (Non-Fungible Token) – це віртуальний актив або віртуальна версія цифрового твору, яку неможливо змінити чи продублювати. Кожен із творів має власну цінність і коштує певну суму. З одного твору мистецтва можна зробити нескінченну кількість NFT. Однак зазвичай цінність має лише перша копія.

З’явившись у мережі, NFT швидко набули популярності. І у якийсь час стали мегатрендом у фінансовій сфері та в галузі мистецтва. Відомі світові ЗМІ регулярно публікують статті про NFT, а в новинах постійно з’являється інформація про операції купівлі/продажу таких активів за космічні суми.

Як і витвори мистецтва, не всі NFT коштують дорого. Тож їх може придбати кожен охочий. І, так само, заробляти на NFT можна різними способами.

Тож наведемо ключові методи заробітку на NFT. Редакція Спадок.media виділила шість таких підходів.

Заробляти, граючи: Модель Play-to-earn

Play-to-earn – сучасний підхід, який дозволяє заробляти, граючи у спеціальні онлайн-ігри. Для декого цей шлях став постійним джерелом доходу. Раніше це були переважно криптовалютні ігри. Однак зараз з’явився і NFT-геймінг, заснований на них.
Приклад такої гри – Axie Infinity. Одна з найвідоміших зараз. Гра стала суперпопулярною серед жителів країн третього світу, які суттєво підняли свій рівень життя завдяки інвесторам, що розвивають цей напрямок.

У чому сенс NFT-геймінгу

Якщо говорити максимально спрощено, то у грі ви отримуєте певну винагороду, яка представляє цінність у реальному світі – за межами онлайн-гри. Кожен ігровий предмет – це унікальна рідкість. І її можна продати іншій людині. За справжні гроші.
Іншими словами: якщо ви щось купуєте у грі або заробляєте, це «щось» перестає бути власністю розробника чи власника гри. Воно стає повністю вашим.
Тож це привід перемикнутися зі звичайних ігор для задоволення на NFT-ігри. Якщо в першому випадку ви просто витрачаєте час і отримуєте позитивні емоції, то в другому – матеріальну вигоду.

У що пограти

Вже з’явилося безліч таких ігор у різних жанрах. Найбільш популярні:

  • Вищезгадана відеогра Axie Infinity. Тут ви колекціонуватимете NFT-шки у формі милих істот, які будуть битися за вас один з одним у спеціальних двобоях. Сенс чимось нагадує старих-добрих Pokemon.

  • Gods Unchained. Колекційна карткова гра, в якій ви змагатиметеся з іншими гравцями у фентезійних карткових дуелях. Гра безкоштовна. Все що вам необхідно – Ethereum-гаманець.

Gods Unchained

  • Thetan Arena. Змагальна відеогра з великою кількістю учасників. Заробити можна кількома способами: грати за безкоштовного персонажа, заробляючи жетони; брати участь у матчах, заробляючи THC та THG (у матчах можна грати за Райдона – це безкоштовний персонаж, якого вам дарують після реєстрації у грі); купувати та колекціонувати преміальних героїв (їх можна купувати за ті кошти, зароблені у матчах). За своєю механікою відеогра чимось нагадує Brawl Stars.

  • My Neighbor Alice. Мультиплеєрна відеогра-конструктор. Тут ви можете придбати й володіти віртуальними островами. А також колекціонувати та самостійно створювати цікаві об’єкти.

My Neighbor Alice

  • Це далеко не всі ігри, які дають змогу заробити на NFT. Тож не бійтеся шукати додаткову інформацію.

Маркетплейси

Ви можете продавати та купувати NFT на спеціальних маркетплейсах. На сьогодні це найпоширеніший спосіб заробітку на NFT. Зазвичай для укладення угод використовуються криптовалюти.
Такі маркетплейси активно зростають та набирають аудиторію. Наведемо кілька найбільших та популярніших:

  • OpenSea. Найбільший і найбільш доступний майданчик з величезною кількістю лотів. Тут може реєструватися кожен. Після реєстрації ви можете завантажити власні NFT або відразу почати купувати чужі творіння. Платформа дозволяє оплачувати покупки за допомогою ETH, DAI, REVV, WHALE, UNI, WKLAY та ще понад 150 інших криптовалют, що базуються на Ethereum.

  • Rarible. Ця платформа більше орієнтується на художників та інших творців. Їм дає свобода формувати власний особливий простір і навіть частково керувати платформою. Користувачі володіють не лише своїми NFT-активами, а й ринком загалом.

rerible.com

  • Foundation. Майже як OpenSea. Однак цей майданчик менш популярний і дозволяє використовувати для оплати тільки Ethereum.

rerible.app - cpadok.media

  • SuperRare. Основна фішка цього маркетплейсу – ексклюзивність. Тут представлені найкращі цифрові художники сучасності. Тому платформа користується великою популярністю серед великих колекціонерів із серйозними грошима.

superrare.com - cpadok.media

Є й інші торгові майданчики. Наприклад, Mintable, CryptoPunks, Axie Marketplace тощо.

Всі перелічені маркетплейси влаштовані та працюють приблизно за подібною моделлю. Проте кожен маркетплейс має свою специфіку. Наприклад, деякі платформи приймають NFT лише від відомих митців. Або оцінюють завантажені активи з погляду мистецько-культурної цінності. На таких майданчиках рядовий користувач може лише купувати активи.

Створення власної NFT-колекції

Створити NFT легко. У якості NFT можна використовувати навіть просту примітивну картинку, зроблену в Paint. Питання лише в тому, чи її куплять.
Перш ніж розпочати, вивчіть чужі активи на різних маркетплейсах. Після цього заведіть криптовалютний гаманець, зареєструйтесь на тому ж OpenSea (тут починати простіше ніж на інших маркетплейсах) і завантажте свої творіння.
Однак одним NFT обійтися не можна. У користувачів популярні колекції – набори однотипних NFT різних варіацій.

Не все так просто і веселково

На перший погляд, все дуже просто: створюй свої NFT та продавай на здоров’я. Однак насправді все набагато складніше. Якщо ви не відомий розкручений митець чи не медійна особистість, зацікавити когось своїми творіннями буде непросто.
Також нелегко конкурувати з цілими командами художників та розробників, які створюють колекції унікальних та ефектних NFT.
Однак все одно варто спробувати зайти до цієї ніші. Можливо, саме ваша колекція вистрілить та стане суперпопулярною.

Як просувати свої NFT

Заведіть облікові записи в популярних соцмережах і публікуйте свої роботи з посиланням на NFT-платформи. Цілком можливо, що ви зацікавите якогось колекціонера.

Приклад оформлення облікового запису в соціальних мережах для залучення потенційних покупців NFT

Також варто розміщувати свої роботи на маркетплейсі якомога частіше. Бо вони потонуть і загубляться в масі інших лотів.

Брати участь у NFT-дропах

Простий шлях для тих, хто не любить особливо ризикувати. Однак тут необхідно мати деяку частку везіння.
NFT-дропи чи роздачі – це розіграші NFT-активів серед простих користувачів. Зазвичай вас просять виконати якусь просту умову. Наприклад, підписатися на профіль в Інсті, зробити ретвіт тощо.
Такі благодійні акції організовують компанії, групи розробників та художники, щоб залучити аудиторію до своїх NFT-проєктів.
Вигравши NFT-актив таким чином, пізніше ви можете продати його за ринковою вартістю.

У пошуках мінтів, дропів, алокацій для заробітку на NFT стануть у пригоді перевірені спеціалізовані майданчиками. Наприклад, Magic Eden або Premint.

Magic Eden

Стати автором у NFT-проєкті

Якщо ви все ж таки хочете створювати NFT, можна не працювати поодинці. А приєднатися до NFT-проєкту як автор.
Багато проєктів перебувають у пошуку учасників, які займатимуться створенням контенту: ілюстраторів та художників, письменників, музикантів тощо.
Беручи участь у таких проєктах, ви зароблятимете на роялті. Тобто – отримуєте свій відсоток, коли хтось придбає ваш витвір.

Спробувати заробити Whitelist

Ви можете стати учасником NFT-проєкту, підтримуючи його на етапах становлення. Коли проєкт розкрутиться, ви отримаєте низку привілеїв та бонусів (потрапите до Whitelist).

Наприклад:

  • гарантоване місце створення NFT-активів;
  • можливість купувати NFT за нижчу вартість;
  • можливість отримувати NFT безкоштовно.

Ґріндер — це той, хто прагне потрапити до Whitelist.
Щоб отримати такий привілей, потрібно залучати користувачів у Discord, активно спілкуватися в чатах і т.д. Кожен проєкт має власні умови.
Отримані вайтлисти можна використовувати для отримання NFT або продавати іншим людям.

Резюмуючи

Ми навели лише найпопулярніші способи заробітку на NFT. Є багато інших підходів. Так, наприклад, ви можете створити власний майданчик купівлі/продажу або гру. Однак це значно складніший шлях.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш