0%

Прогрес

Овнер Trident media, Дмитро Кічатий: про байєрів з нуля, роботу у часи штормів сорсів та війни і важливість інфраструктури для команди

17.03.2023

1085
0

Овнер Trident media, Дмитро Кічатий: про байєрів з нуля, роботу у часи штормів сорсів та війни і важливість інфраструктури для команди

Україну із впевненістю можна називати країною, у якій були створюються та розвиваються дійсно сильні медіабаінгові команди з досвідченими байєрами, фармерами, креомейкерами та топ-менеджерами. Сьогодні в гості до нашої рубрики #МаєРацію завітав овнер однієї з саме таких команд – Дмитро Кічатий (CEO та засновник Trident media).

Про досвід до приходу в арбітраж, витрати на заснування баінгової команди та хантинг топових байєрів

Привіт, Дмитре! Розкажи коротенько про свій досвід до того, як почав займатися арбітражем.

Привіт-привіт! До занурення в арбітраж у мене був деякий бізнесовий шлях. У 18 років вже почав працювати. Був трейдером на нью-йоркський фондовій біржі й достатньо успішно працював в цій галузі до початку 2018 року, після чого зафіксував свої прибутки та вирішив займатись реальним сектором бізнесу, де все буде залежати від команди, а не тільки від мене. Далі, після проходження безлічі курсів та MBA, почав займатися товаркою з Китаю привозити товари продавати, замовляв лендоси, рекламу і старався просувати ці товари. 

З часом зрозумів, що отримав достатньо навичок знань та вирішив самостійно запускати РК. Працював з FB, Google і ще, на той час, Яндексом. Працюючи з цим, побачив, що є багато таких підприємців, як я, яким були потрібні послуги ведення рекламних кампаній в Інтернеті. Вирішив створити digital-агенцію, але натрапив на людей, які запропонувати партнерство по бізнесу саме у цій галузі. Заплатив гроші за, так би мовити, франшизу та почав з ними працювати. Вже стало зрозумілим, що ці люди абсолютно нічого не дають від себе, все потрібно робити з нуля, але тільки від їх імені. Через три місяці я вийшов з цього бізнесу і заснував власну агенцію. Так я працював трішки понад рік і з часом дійшов до того, що трішки втомився від роботи з українськими клієнтами що важко людям доносити важливість реклами, як саме вона має працювати, як треба їм впливати на свій бізнес для того, щоб реклама дійсно була ефективною. 

Задумався про те, що  хотів би займатись рекламою, але так, щоб всі ризики та відповідальність лежали не мене на мені, а я б отримував виплати по за результат роботи. По факту, хотів або шукав якусь CPA-модель Так я і прийшов в арбітраж, почавши робити перші кроки в цій сфері разом з командою власної digital-агенції. Починали з нутра-офферів, але це був нетривалий період, бо нічого не виходило та в принципі не лежала душа до цієї вертикалі. Після цього перемикнутися на гемблінг.

Зараз ти є власником медіабаінгової команди, займаєшся суто організаційними питаннями, як підприємець чи також ллєш трафік?

Саме так, але є ще один напрямок бізнесу всередині нашої компанії. Він більше технічного характеру та стосується розробки мобільних застосунків. Я взагалі й організаційними питаннями вже не так багато займаюсь. У нас є операційний директор та сильна команда хедів, які йому в цьому допомагають. Тому я більше концентрую свої зусилля та час на стратегічний розвиток компанії, пошук нових рішень, нових ідей для нашої майбутньої роботи, оптимізації вже наявних процесів. Також курую технічні питання, які пов’язані із розробкою систем нашої інфраструктури.

Чому твоя команда працює саме із гемблою? На що спиралися у виборі вертикалі? Чи не було думок почати лити крипто-оффери. Тим паче, у тебе є досвід у класичному та криптовалютному трейдингу? Ти ж знаєш цю кухню зсередини та на які болі ЦА треба давити для формування профітних зв‘язок.

Працюємо з гемблінгом тому, що безпосередньо в цій вертикалі у нас є експертиза. Нам в принципі подобається те, чим ми займаємось. Не дивимось на жодні інші вертикалі. Був досвід роботи з дейтингом, але відійшли від цієї теми. В гемблінгу нам цікавіше працювати, як з позиції тих інфраструктурних моментів, які у нас є,  так і завдяки експертизі, яку ми можемо надати нашому клієнту, умовно реклу або партнерський програмі в заливанні трафіку на гемлбу безпосередньо через мобільні застосунки.

У виборі вертикалі ми спирались просто на те, до чого лежить душа. Чи не було думок почати лити криптофери?🙂 Ні, таких думок не було і тут мій досвід трейдера в криптовалюті та класичного трейдера взагалі ніякої ролі не грає. Бо те, з чим працюють команди та що називається крипто-офферами, по суті є скамом. Ви правильно тут сказали, що я знаю цю кухню, але я займався дійсно трейдингом, був акредитованим трейдером на нью-йоркській фондовій біржі після того займався тренінгом крипто-офферів, ще до того, як це стало мейнстрімом. А щодо того, про що ви спитали, то це по суті зовсім не те, чим я займався. Тому і душа до цього не лежить та поки не розглядаємо варіанти працювати з цією вертикаллю.

Ти казав, що колись купив частку в рекламній агенції, але тільки через два місяці зрозумів, що це було марницею. На які показники та фактори порадив би звертати увагу тим, у кого є можливість і бажання зайти в аффілейт саме з придбання вже готової команди?

Так в мене був такий негативний досвід в житті та на майбутнє я б в першу чергу звертав увагу на фінансові показники. Докорінно в’їжджав би в процес роботи самого бізнесу та тільки після того приймав би рішення. А щодо показників та факторів, на які радив би звертати увагу під час прийняття рішення щодо придбання готової команди, то взагалі б не радив людям купляти готові команди. 

Сильна команда завжди будується навколо сильного менеджера або овнера, і якщо висмикнути цю людину з процесів, то, як показує практика на ринку, такі команди ламаються та розформовуються. Найбільша сила команди – це люди, які є в компанії. Люди йдуть за іншими людьми тому взагалі не раджу купляти команди. Краще вже ці гроші вкладати в тести, в те, щоб дістатися суті в тій вертикалі, з якою хочеться працювати та отримати емпіричний досвід.

Після того, як історія з digital-агенцією не вигоріла, ти вирішив заснувати власну команду. Коли намагаєшся з нуля будувати тіму, з чого варто починати?

Історія з digital-агенцією не те, що не вигоріла. Вона була достатньо успішною, просто успішною на рівні України, і той рівень заробітку, який я мав мене не сильно драйвив розвивати цю історію. Я розумію маржинальність і проблеми цього бізнесу, тому вирішив з цим зав’язати та перейти як би в інший бізнес. Мені було вже не цікаво цим займатися, я шукав нові можливості для збільшення капіталізації власної компанії. 

Коли намагаєшся будувати арбітражну команду з нуля, починати в першу чергу потрібно з підбору сильної команди. Мається на увазі директори та ті люди, які будуть будувати тіму разом з тобою. Першою людиною після овнера в компанії має бути HR-директор або головний рекрутер, який буде наймати на позиції сильних спеціалістів. І краще за все, якщо ця людина буде із ринку, в якому ти плануєш цю команду заснувати. Далі набираються люди відповідно до тих плавнів, задач, стратегії, яку ставить перед собою команда на певний період. І люди, яких ти взяв на head-позиції, ідуть та операційно реалізовують ці задачі. Власне кажучи, починати треба з того, щоб біля себе зібрати сильних керівників, які зможуть побудувати сильні відділи та будуть мати компетенції в побудові таких відділів.

Чи хантили ви байерів, дизайнерів, фармерів у відомих команд? Якою, на твій погляд, має бути методологія відбору фахівців у цій ніші? Хоч раз наймали людей без досвіду?

Так, у нас є досвід хантингу усіх названих позицій з інших команд.🙂  

На мій погляд, має бути збалансована система і методологія відбору фахівців. Ти маєш залучати сильних людей з ринку, але забезпечити максимально круту інфраструктуру, щоб їм було цікаво працювати з тобою. Тому що круті люди йдуть в першу чергу не за якимись захмарними бонусами, а розуміють, що є процеси, які напряму впливають на те, скільки ти зробиш. І от вони дивляться в першу чергу саме на ці процеси, як вони вибудувані в компанії, як працює компанія з точки зору системи роботи з працівником, які вона дає інфраструктурні бусти працівникам. Тобто звертається увага на те, що компанія пропонує по аппкам, інтеграції з різними сервісами, акаунтам, фарму, дизайнерам і т.п. 

Так, ми регулярно наймаємо людей без досвіду на такі позиції фармерів і вирощуємо людей у себе в компанії до хорошого рівня. В нас є успішні приклади такої роботи з людьми, які приходили фермерами та нічого не розуміли, а за рік-півтора виростали до байєрів. Зараз вже мають помічників з тих, хто теж колись був фермером. Тобто і своїх вирощуємо і з ринку беремо.

Твоїй команді вже більш як три роки та ти створював її, як агенцію, що працює лише з білими офферами. А це значно дешевше, ніж зібрати саме арбітражну команду. Станом на сьогодні, з якою сумою для перших інвестицій варто намагатися зібрати арбітражну команду в ніші iGaming і до яких проблем треба бути готовим?

Так, моїй команді вже більше, як три роки, але я її не створював, як агенцію, що працює з білими офферами. У мене була інша агенція, яка мала, іншу назву і працювала з білими офферами. Після чого, як я вже казав вище, ми закрили цей проєкт та змінили свою назву, почавши займатися медіабаінговим бізнесом. Тому команда, яка є на цей момент, має досвід понад три роки саме в ніші iGaming і це та команда, яку ми одразу створювали як арбітражну. 

Щодо суми для старту мені важко відповісти, тому що у різних людей різні амбіції та різне бачення того, як саме мають бути побудовані процеси. Є люди, які, наприклад, думають, що не потрібні рекрутери та інші фахівці і достатньо просто знайти одного-двох байєрів, які будуть заливати, а на стороні будуть куплятися всі інфраструктурні моменти (акаунти, карти, застосунки та ін.). А є люди з підходом, які розуміють, що це має бути все в ін-хаус режимі. Перший і другий приклади передбачають зовсім різні інвестиції, тому однозначно на це питання дуже важко. 

Можна почати з будь-якої суми. Особисто я починав з $20 000, і мені цього вистачило для будування компанії. Це не означає, що вистачить всім саме такої суми, але мені здається, що ті часи, коли можна було робити easy money, вже давно минули. Зараз, щоб побудувати сильну компанію на арбітражному ринку, яка буде працювати в ніші гемблінгу, потрібно реально багато ресурсів та компетенцій. І це більше проявляється не в грошовому еквіваленті, а в розумінні процесів і того, як протікають ці процеси всередині ринку, як працювати з реклами, як працювати з акаунтами, де брати мобільні застосунки та інше. Тобто має бути велика компетенція медіабайєрів.

За великі гроші можете купити професіоналів, але все одно вам знадобиться багато часу для налагодження та розбудови інфраструктури. Тому важко відповісти однозначно. Зараз я б не рекомендував заходити в цю нішу, якщо у вас немає хоча б $200 000 і готовності до того, що навіть витративши всі ці гроші, можна отримати нульовий результат.

 

Мотивація команди, поліграф для новеньких та роботу під час війни

А якою має бути система мотивації співробітників на ринку affiliate-маркетингу і як, спираючись на це, вирахувати маржинальність такої арбітражної команди?

Система мотивації в першу чергу має бути справедливою. Тобто все залежить від того, який рівень інфраструктури ти даєш людям, які приходять до тебе. Якщо у тебе в компанії бездоганно продумані та вибудувані всі процеси та умови для того, щоб байєйру залишалось лише заливати РК, то це один рівень мотивації. Якщо ти нічого не можеш дати байєру, то це зовсім інший рівень. 

У нас на ринку є багато команд, які пропонують там захмарні відсотки. Наприклад, кажуть, що за умови налитого профіту від $50 000, байєр отримає 60% від цієї суми. Але прикол в тому, що в цій компанії людина не зможе просто фізично заробити таку суму грошей через те, там немає інфраструктури, яка б допомогла це зробити. А у нас вона є. Тому я бачу для мотивації потрібно в першу чергу розділяти людей на junior, middle та senior, і залежно від цього буде різна ставка та різна бонусна сітка, яка в нашій компанії сягає до 40% від профіту для людей, які заробляють великі кошти для компанії. І у нас це працює. Є люди, які регулярно роблять більш ніж $50 000 на місяць заробляючи свої справедливі кошти. І вони думають тільки про те, як залучати для рекламодавців якісний трафік.

А маржинальність вираховується дуже просто. Ти рахуєш кількість грошей, які ти вклав (на рекламу, інфраструктуру та інше) і прибуток з цього. Різниця і є маржинальністю бізнесу. Все рахується, як в будь-якому іншому бізнесі. Але на початку, коли немає знань про ринок, буде дуже важко прорахувати наперед, щоб зрозуміти, на які показники може вийти команда. Саме тому, щоб оцінювати такі речі, потрібно знати реальні можливості людей, яких ти найняв.

Коли в команду прийшли перші досвідчені байєри, як ти компенсував брак досвіду, щоб відстежувати, чи вони не обманюють тебе? Чи зараз використовуєте поліграф під час відбору кандидатів?

Річ у тому, що мені не бракувало досвіду. Я в принципі знав, як заливати рекламу, на які показники метрики орієнтуватися. Нюанс лише в тому, що в команду перших досвідчених байєрів ми не брали, а самі виросли. Зі мною перейшли таргетологи з digital-агенції, які в майбутньому стали байєрами і працюють в компанії дотепер. Це є люди, на яких я можу покладатися та з якими ми пройшли вже не один рік роботи та  повністю довіряємо одному. Тому у мене в принципі не виникало питань і проблем щодо того, що хтось мене міг обдурити. Я глибоко занурений у всі процеси, розумію, як вони протікають та контролюються. Я бачу всі метрики, грошові транзакції. Навіть зараз, коли у нас компанія з 60+ працівників, так само як і тоді, коли нас було четверо, можу подивитись статистику по кожному працівнику. 

Зараз ми не використовуємо поліграф під час відбору кандидатів, більше спираємось на експертизу нашого HR-відділу, які набирають нам кандидатів. Здебільшого орієнтуємось не на hard, а на soft skills кандидатів. Тобто на те, якими вони є у своєму соціальному житті.

Як ваша команда зустріла 24 лютого 2022 року і коли ти, як овнер, зміг вперше після цього знову подумати про продовження роботи? Переводили всіх на віддалений формат чи навпаки продовжили працювати в офісі?

Наша команда зустріла 24 лютого 2022 року в стресі, як і всі. До цього дня ми завжди працювали в офісі, але тоді багато хто з працівників роз’їхався хто куди. Ми виплатили всім зарплати та бонуси за весь лютий. В березні призупинили роботу до завершення перебудови процесів, з частиною яких через війну виникли труднощі. Тому у перші місяці війни моя голова була забита взагалі не думками про бізнес, а про те, як і чим я можу допомогти країні. В принципі впродовж перших двох місяців я активно займався виключно цим. Коли зрозумів, що вже потрібно десь джерела находження коштів, ми з тім-лідом почали перебудовувати процеси, але він не був готовий до того, що потрібно знову адаптуватися під ринок, виходячи з сучасних реалій. Після цього ми з ним попрощалися та разом з іншою людиною, яку я запросив на цю позицію, перебудували всі процеси щодо заливання трафіку і після цього з початку травня ми повернулись до активної роботи та продовжуємо зростати.

А який відсоток команди був вимушений піти до лав ЗСУ?

На момент 24 лютого у нас команді було 33 людини. Після того, як ми перезібрались та перебудували всі свої процеси, у нас в команді залишилось 13-14 людей. Частина так і не повернулася знову в команду, вони пішли до лав ЗСУ, а інша частина виїхала, тому мені важко сказати, скільки конкретно людей були вимушені піти долав ЗСУ, але на той момент була така ситуація. Зараз у нас в команді навіть є люди, які вже стали ветеранами бойових дій у рамках повномасштабної війни, та після поранень повернулися до роботи й працюють у нас в компанії.

Що з себе представляє на цей час арбітражна команда Trident Media у сенсі співвідношення фахівців?

Якщо ми говоримо тільки про арбітражну команду і не торкаємось теми розробки мобільних застосунків, що є значною частиною роботи нашої компанії, то в цьому сенсі у нас порівну senior та middle медіабайєрів. Джунів ми беремо тільки з позиції помічника медіабайєра. І лише після того, як байєр каже, що ця людина вже готова сама лити траф, помічник переходить на позицію байєра, але тільки в тому випадку якщо звичайно вона сама цього хоче, тому що є помічники, яким комфортно працювати помічниками та заробляти при цьому набагато більше, ніж middle або навіть senior’и в інших командах. 

Щодо інших відділів, наприклад, фарма, то там є люди, які приходять з незначним досвідом і ми їх прокачуємо і навчаємо, як виконувати ті чи інші процеси, щоб ефективна підготовлювати акаунти для наших медіабайєрів та їхніх помічників 

Якщо казати про позиції, які не сильно дотичних до арбітражної сфери, тобто людей, які займаються управлінням компанії, або тих, хто відповідає за виконання рекрутингових функцій, то тут ми спираємось тільки на досвідчених спеціалістів, які не будуть вчитись нашим коштом. Вони вже мають знати й розуміти, які процеси потрібно вибудовувати в компанії та як це робити.

Шторми джерел та мобільних застосунків, актуальні гео, платіжки та рекламодавці

На які гео ви лили до війни та чи через це довелося перейти на інші? Ще зливаєте на рашу?

У нас  і до повномасштабного вторгнення, і зараз набір основних гео не зазнавав значних змін. На рашку ми ніколи не лили. Взагалі пул гео динамічний і здебільшого залежить від того, які пропозиції надходять до нас від рекламодавців. Звісно, є байєри, які мають свої улюблені гео. У нашій команді є ті, хто любить зливати на Tier-3 (Бангладеш, Індію), чи, наприклад, Європу (умовно Грецію, Францію, Італію, Іспанію, Португалію) хтось в цій родині чистиль як там нордіки чи Канада, Нова Зеландія. Тобто все індивідуально і байєри, приходячи до нас в компанію, можуть працювати з будь-якими гео, які їм цікаві, починаючи від умовних Мозамбіка та Єгипта і до таких, країн, як Данія, Норвегія та інші Tier-1.

Чи відчуваєте на практиці, що більшість європейських гео стає складніше лити через намагання держав ввести більш жорстку регуляцію галузі азартних ігор? Які гео у Європі не варто лити зараз, на твою думку?

На жаль або на щастя, ми взагалі не відчуваємо на практиці зростання регуляторної політики в Європі, тому що це більше стосується нюансів у самого рекламодавця, які він має вирішувати без нашої участі. Спираємося на те, що і за яких умов і заходимо в нього незалежно від того, що це гео. Що стосується тих гео, на які не варто лити, то я не бачу будь-яких проблем у наших хлопців та дівчат, які заливають. Якщо казати про те, що бачу по трекеру, то там є повний спектр європейський гео та достатньо аудиторії, на яку ми можемо заливати. Крім того, є запроси від наших партнерів-рекламодавців, які бажають там рекламуватися. Тут варто вирішувати для себе, виходячи з того, які є рекламодавці та які з ними стосунки, а також зважати на інфраструктурні моменти.

З якими сорсами трафіку зараз працюєте? Чому саме вони?

Зараз три наших головних сорси. Найбільший з них це Facebook, а за ним йдуть UAC і ASO. Вибір обумовлений тим, що маємо велику експертизу та інфраструктуру для того щоб працювати саме з цими джерелами трафіку. Хочемо ще мати PPC трафік, тому що він дуже подобається рекламодавцям на одному рівні з ASO, але поки, на жаль, не знайшли тих людей, з якими ми б могли реалізувати цю історію які б мали велику компетенцію саме в цьому напрямку. 

Що стосується Facebook, то з ним ми працюємо з 2018 року і вважаємо його крутим сорсом, з якого можна діставати великі об’єми трафіку. По UAC так само є велика компетенція, налагоджена інфраструктура та сильні байєри, які вміють гарно лити на великих об’ємах саме цей сорс і знаємо, як звідти діставати максимально якісний траф.

Зливаючи на мобільні застосунки, відчули на собі чергову чистку Google Play?

Звісно відчули, але завдяки компетенції у розробці застосунків нам вдалося зберегти багато активних аппок, на які до того ж ми досі зливаємо трафік. Маємо доволі великий запас таких застосунків, тому ця проблема нас також зачепила, але не в таких масштабах, як інші команди, у яких взагалі немає власних застосунків. Ми заздалегідь готувались до таких чисток та розуміли, яким чином вони можуть відбутися і які фактори впливають на тривалість життя додатків в Google Play. Це підтверджує те що ми зараз номер один на ринку по оренді мобільних додатків і команди, які ви тільки можете знати по суті працюють з нашими аппками.

Як плануєте адаптуватись під нові реалії? Тестувати PWA?

Ми уже під них адаптувались і активно адаптуємося постійно. У нас немає такого питання, як масова чистка Google або нові реалії. Постійно розвиваємося і покращуємо свої процеси на 3-6 місяців наперед.  Терміново думати, що треба вдіяти в тій чи іншій ситуації, чи тестуваи PWA, коли у нас знову виникнуть проблеми з Google Play, ми не збираємось, бо не вважаємо це адекватною системою злива трафіку. У PWA важко оптимізувати рекламу та наливати нормальні об’єми. Плануємо і далі працювати з mobile та WebView апками, бо це у нас достатньо ефективно виходить і я вірю, що в майбутньому так само у нас буде така можливість завдяки тому, що ми для цього робимо все необхідне.

З якими типами платіжок та акаунтів виходило більш-менш стабільно лити взимку 2023 року? Чи тут все залежить від уподобань окремого байєра?

У нас є низка рішень щодо платіжних сервісів, у яких ми є великими клієнтами. Саме вони надають нам гарні умови та можливість тестувати нові BIN’и, коли вони ще не вийшли в паблік, якщо ми говоримо про Facebook. З цим ніяких проблем немає, а от що стосується акаунтів, то у нас є великий фарм-відділ, який забезпечує байєрів тими акаунтами, які їм потрібні. Але ми не працюємо з логами та брутами. 

Що стосується UAC, то під Google теж активно фармимо акаунти акаунтів. А от щодо платіжок під нього, то півроку тому була тема, коли всі працювали з українськими картами на українських акаунтах, але після того, як були введені ліміти в 100 000 грн на людину, ми змінили ці рішення, підготувавши інші види акаунтів під інші гео, і працюємо далі, але вже не з українськими платіжками, а з інших країн.

Більшість команд коли шукають байєрів, вимагають досвіду роботи з великими бюджетами. Від якої суми спенду дейлі на одного байєра у вашій команді починається цей самий “великий бюджет”?

Як я вже казав, ми дивимося в першу чергу на soft-скіли людини, її цінності та те, на що вона очікує від співпраці з нами та вже тільки після цього – на те скільки коли і як вона спендила. Частіше за все цей досвід є не дуже релевантним, бо навіть у великих командах люди, не завжди знають, чи ті люди, які спендили великі суми грошей, дійсно вміють працювати з трафіком і лити якісно. 

Для нас важливою метрикою всередині компанії є те, щоб наші байєри могли знайти якісний траф і він був окуплений рекламодавцями з якими ми працюємо. Наша репутація – це наше все, і в першу чергу йде саме вона, а вже потім, як результат нашої якісної роботи, мають бути гроші якими заробляємо. Тому в першу чергу ми дивимось на цінності, а після того – на те, з якими бюджетами та найголовніше – коли людина працювала. Бо одна справа, якщо людина рік тому працювала з великими бюджетами наливаючи з першобілів, а інша – якщо саме зараз вона вміє працювати з великими бюджетами. Тому часто ми взагалі не звертаємо на це увагу. Саме тому ми прийшли до такої думки, що краще ми самостійно будемо вирощувати сильних байєрів. Взагалі на ринку зараз важко взяти когось сильного, тому що насправді люди не завжди розуміють, як працювати з трафіком і приводити якісний траф. Більшість вміють об’єми заливати, але якість контролювати для них вже є великою проблемою.

Що варто обирати команді у плані партнерів – прямих реклів чи можна обмежитись партнерками та CPA-мережами?

Якщо говорити про старт і умовну команду, яка тільки починає свій шлях, звичайно краще CPA-мережі, в яких менеджер підкаже, що зараз актуально та гарно ллється, які оффери краще конвертять, та що варто затестити. Можливо і з креативами допоможуть та ще з чимось. 

Вже після того, як ви попрацювали з CPA-мережами, та розумієте, на які гео краще вмієте лити, які оффери є в ньому, тоді вже можна звертатись до прямих реклів, показавши статистику РК на їх продукт та зазначивши, які об’єми можете наливати. Внаслідок цього зможете отримати кращі умови. Але разом з тим ви отримаєте і більше “геморою” в плані того, що вам особисто доведеться спілкуватись та закривати всі питання з цими рекламодавцями, контролювати їх, так само як вони вас. Тому якщо говорити про те, з чого починати, то, звичайно, CPA-мережі, а коли вже у вас команда буде велика, то більша частина партнерів буде складатись з рекламодавців. Наприклад, ми у 90% випадків ми заливаємо саме на прямих рекламодавців та лише 10% складають партнерки.

Вакансії в команді, плани на майбутнє та поради новачкам

Чи є у вашій команди вакантні позиції для байєрів, дизайнерів, фармерів, тощо? І які плани на найближче майбутнє?

У нас завжди є вакантні позиції для сильних байєрів на всі вертикалі та трафік-сорси, завжди готові брати таких людей в команду. Щодо дизайнерів, то вакансії закриті. Якщо казати про фермерів, то кількість запитів на те, щоб попасти до нас в команду набагато більша ніж кількість людей, яка нам реально потрібна. А от щодо байєрів, ми готові брати всіх, хто працював з гемблою, має досвід та націлений на залучення якісного трафа, маючи при цьому одну з найкращих інфраструктур на ринку та заробляючи велику кількість грошей. 

Щодо майбутнього – хочемо до кінця року виростити до 100 ефективних людей, які будуть працювати в нашій команді. Плануємо активно розвивати нові джерела для залучення трафіку у вертикалі гемблінгу та качати напрямок мобільної розробки та оренди застосунків.

І наостанок, з чого б порадив починати тим українцям, які хочуть заробляти за допомогою арбітражу та чому приділити більше уваги?

Я б порадив цим людям прокинутися та перестати вірити у казки й класні інстаграмні історії про те, як якісь арбітражники заробляють багато-багато грошей та повернутися в реальність, де щоб дістатися цього рівня потрібно витратити дуже багато сил, енергії та часу. 

Якщо людина ставить ціль заробляти за допомогою арбітражу, то це вже апріорі невірна мета, бо в першу чергу людині має подобатись займатись рекламою або тими дотичними речами, які є в арбітражному світі. І вже тільки після того коли вона розуміє, що таке реклама, як з нею працювати, вона може замислюватись, щоб стати арбітражником. 

Я прийшов в рекламу завдяки тому, що мені подобалось займатися саме нею і тільки з часом пройшов до арбітражу, коли зрозумів, для чого він мені потрібен

Наприклад, якщо таргетологу набридло спілкуватися з клієнтами, він хоче просто заливати рекламу, це вже більш правильний підхід. Так людина може дивитися в сторону арбітражу шукати ті вертикалі який більше подобаються і приносять задоволення. Вже після цього варто цікавитись тим, які команди є на ринку і які умови пропонують умови та інфраструктуру. Саме такі питання мають цікавити в першу чергу.

Читайте українське та підписуйтесь на «Спадок» медіа в Telegram, Instagram та Twitter.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш