0%

Прогрес

Розвиток української арбітражної спільноти, або Як створювався перший чат-форум «ҐіК»: інтерв’ю із засновником

20.02.2023

466
0

Розвиток української арбітражної спільноти, або Як створювався перший чат-форум «ҐіК»: інтерв’ю із засновником

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію суверенної України у лютому минулого року, українці чинять опір не тільки зі зброєю в руках. Інформаційний простір у кожній галузі усвідомивши свою ідентичність також почав відроджуватись. Сьогодні CPADOK поспілкувалися із засновником першого українського Telegram-чату у новому форматі, присвяченого арбітражу трафіку – ҐіК | Український арбітраж.

– Привіт, RP! Розкажи, як і коли у тебе з’явилася ідея щодо створення тематичного низки тематичних арбітражних чатів для українських вебмайстрів та арбітражників?

– Привіт. Перша думка про щось подібне у мене з’явилась приблизно через місяць після початку повномасштабного вторгнення русні. Вже в той момент було зрозуміло, що спільної роботи чи якогось спілкування в арбітражних чатах вже не може бути. Тому я вийшов з всіх чатів, як це зробила більшість українців. З часом зрозумів, що не вистачає звичного спілкування, немає кому поставити своє питання. Почав шукати українські арбітражні спільноти, але їх на той час не було. Так і народилась ідея створити ком’юніті «ҐіК». Місце де ти відчуваєш себе як вдома. 

Де всі раді один одному, всі допомагають, а найголовніше – без русні!

– Чому не став створювати класичне медіа із сайтом, а зупинився на Telegram із мережею тематичних гілок та Instagram-форматі?

Тому що для мене це було зручно. Для моїх друзів це було зручно. Ми не позиціонуємо себе як медіа (поки). Ми перший арбітражний чат-форум, де в зручному форматі можна спілкуватись в темах за інтересами. 

А Instagram вже був створений набагато пізніше. Він не ведеться активно на цей час. Ми через нього запрошуємо українських арбітражників приєднатися до нашого ком’юніті. 

– А скільки часу довелося витратити на створення такого ресурсу?

Якщо від ідеї до саме створення, то приблизно пів року. Я багато міркував, як це повинно виглядати та у якому форматі я хочу це бачити. Радився з людьми, які займалися веденням арбітражних каналів і чатів, щоб отримати теоретичний досвід в цьому. Одна з цих осіб, це Alex Follow. Його досвід і поради дуже допомогли й допомагають зараз. 

– Вдається особисто керувати чатами та займатися їх розвитком чи є команда фахівців, наприклад дизайнер, SMM-менеджер тощо?

Взагалі всю роботу по ком’юніті я роблю сам, але в мене є велика команда підтримки, які зі мною з самого початку створення «ҐіК». Це друзі, арбітражники, яких я знайшов вже під час війни. Деякі з них своєю рекламою допомогли стартанути, деякі зараз є адміністраторами та модераторами. Вони постійно перебувають в ком’юніті, допомагають іншим, відповідають на питання і просто підтримують розмову.

– Чи багато топових та відомих арбітражників долучалися до дискусій у «ҐіК» та ділилися своїм досвідом?

Так, але, якщо чесно, то хотілось би більше.😀 

Постійно в дискусіях підключаються представники партнерок, медіа і якихось продуктів. Майже в кожній темі є професіонали своєї справи. Ми видаємо їм статус, щоб більше людей їх бачили та мали змогу звернутись до них і отримати відповідь. Вони допомагають, дають поради та розповідають щось цікаве з власного досвіду.

– У вас в спільноті більшість учасників україномовні, але є ті, хто спілкується російською. Чи є у вас якісь обмеження? Як ви ставитесь до цього?

В нашому ком’юніті немає правила, що можна говорити тільки українською. Я не підтримую мовний конфлікт. Чи потрібно переходити на українську? Так! Чи повинні інші люди вказувати комусь, якою мовою розмовляти? Ні! До цього кожен українець має дійти самостійно. 

Я сам з Херсона і все своє життя спілкувався російською, хоча навчався українською. Було складно перейти, але все вийшло. Зараз точно можу сказати, що за цей рік повністю перейшов на українську. І в офлайні, і в онлайні. Ніхто мене до цього не примушував, я просто для себе вирішив, що так хочу.

– Які плани на 2023 рік щодо розвитку твого медіа-ресурсу і чи бажається його монетизувати, щоб сплачувати податки у бюджет країни?

У 2023 році ми хочемо запартнеритись з ще більшою кількістю українських продуктів. Ми хочемо об’єднувати нашу професію, а не конкурувати. На монетизацію великого упору не робимо, але якщо вона буде, то будемо ці кошти витрачати на розвиток і покращення контенту. Так що, якщо ви маєте крутий український продукт, то пишіть і ми обов’язково про все домовимося.

– Ти також займаєш принципову позицію щодо нерозміщення промо партнерок та сервісів, які мають коріння на росії?

Я цілком на стороні повної відмови від всього руснявого. Я не викладатиму ніяку русняву рекламу. В темі про партнерів, тільки українські проєкти й продукти. Додаючи в тему про партнерки, я перевіряю всю інформацію щодо ПП, а також ставлю їм прямі питання. Всі вони українські, або ті, які підтримують Україну. Тільки відмова від співпраці з ними, дасть нам шалений буст по розвитку. 

– Як гадаєш, наскільки сильно і на який термін українська affiliate-спільнота відокремилася від російської?

Вже зараз ми дуже сильно відокремились. Багато партнерок повністю зупинили співпрацю з ними. Вони блокують їх облікові записи, забирають гроші й донатять на ЗСУ. І я це підтримую. Сподіваюсь, що назавжди відокремимось від них. Потрібно розуміти, що співпраця з ними шкодить у всіх аспектах Україні. Співпрацюючи з ними, ви платите за вбивство наших героїв і звичайних українців. Українська affiliate-спільнота зробила і робить якісні продукти та нам не потрібна повертатись до якогось контакту з руснею.

– А як бути з тими російськими мережами, партнерками та медіа, які намагаються мімікрувати під українські та продовжують залучати до себе трафік від українських вебів? Якщо українці навіть в умовах війни будуть створювати якісні продукти та цінний і корисний контент, чи вистачить цього, щоб аудиторія повністю відмовилася від будь-яких контактів із продуктами країни-окупанта?

Все що їм залишається, це намагатись мімікрувати. Вони втратили дуже сильних вебів, дуже сильні продукти й заміни в них немає. Імпортозаміщення не працює 😀. Вони намагаються, хоч якось залишитись на нашому ринку, але ми все більше і більше від всього відмовляємось. Ми на правильному шляху. Я впевнений, що ми повністю відмовимось. Думаю, що це чудова нагода почати розвиватись на бурж ринок. Співпрацювати з ними та розвиватись. Треба йти в майбутнє, а не повертатись в минуле. 

– Чи є думки про об’єднання з іншими представниками української або західної арбітражної спільнот для створення саме українського, наприклад, антидетект-браузера?

Поки ми про це не думали. Просто розвиваємо місце, де арбітражники можуть знайти підтримку і допомогу. Ми намагаємось підтримувати проєкти які роблять українці. Ми завжди за співпрацю. 

– На твою думку, з якої вертикалі та сорсу варто починати новачкам в арбітражі і який бюджет для цього треба бути готовим втратити?

Я розпочинав свій шлях саме з УБТ (умовно безплатний трафік) на Dating. Там бюджет потрібен тільки на якісь розхідники, наприклад облікові записи чи проксі. Для новачків, я думаю, що це дуже хороший варіант, бо можна отримати хоч мінімальне уявлення про цю професію.

А якщо працювати з платним трафіком, то найкращим варіантом буде піти в команду на якусь мінімальну роботу. Отримувати там досвід і потім рухатись далі саме в команді, або пробувати свої сили в соло. 

– Не секрет, що більшість команд сьогодні не зацікавлені в новачках та їх стажуванні. Чи варто шукати якісь платні курси і взагалі звертати на них увагу, щоб після навчання намагатися потрапити в команду? До речі, у вас в чаті навіть правилами суворо заборонено просувати подібні освітні проєкти. Вважаєте, що гідних варіантів ще ніхто не створив?

Так, в нас є правило, що ми не рекламуємо сумнівні курси. Сумнівні курси це ті, які обіцяють, 1000$ дейлі вже через умовно неділю курсу. Арбітраж трафіку це робота, а не швидкі гроші. Тут все максимально динамічно. І те що працювало вчора, вже може не працювати сьогодні.  

А взагалі, думаю, що нормальні курси є. Ті, наприклад, які просто вводять в курс професії, без жодних обіцянок і всього іншого. Хоч більшість інформації є в вільному доступі, але деяким людям простіше заплатити й вивчити все в одному місці. 

– У чаті «ҐіК» є окрема гілка, присвячена пошуку фахівців. Розкажи, вже є якийсь фідбек від команд та сервісів, які розміщували там оголошення про вакантні позиції?

У нас є гілки про вакансії та про рекламу, де можна безплатно викласти свій пост. Ми тільки модеруємо ці гілки та не відстежуємо їх далі. Тому не можемо точно сказати, чи допомогли вони на цей час. Хоча, дуже сподіваємось на це. 😉

– Якщо уявити, що тебе задовбав арбітраж трафіку та крипта, що б ти став робити та у яку нішу пішов?

Не бачу себе в чомусь іншому. Арбітраж трафіку дуже багатогранний. Можна розвиватись в будь-якому напрямку. Набридло працювати з трафіком, можна піти працювати менеджером в ПП якусь, або робити свій проєкт, бути корисним і не залишати арбітраж трафіку.

Друзі, долучайтеся до спільноти «ҐіК | Український арбітраж» в Telegram та Instagram. Це сучасне ком‘юніті для найтоповіших арбітражників. Це новий формат арбітражного чату. 

Тепер ви маєте місце, де можете ставити свої питання, допомагати іншим і просто спілкуватись з однодумцями в зручному форматі.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш