0%

Прогрес

Арбітраж трафіку з SMS на гемблінг: чи є в джерелі ліди та на що звертати увагу під час роботи з ним

19.04.2023

962
0

Арбітраж трафіку з SMS на гемблінг: чи є в джерелі ліди та на що звертати увагу під час роботи з ним

Арбітраж трафіку – це постійний процес навчання та діяльність, у якій регулярно доводиться шукати нові підходи, маркетингові воронки та тестувати нові джерела, де є багато якісної цільової аудиторії.

У 2023 році більшість вебмайстрів та арбітражників ллють трафік переважно з таких джерел, як Facebook, Google UAC, PPC, TikTok, Push та SEO. Натомість сорси, як, наприклад, SMS-розсилки серед українських вебів вважаються такими, що вже давно не приносять навіть мізерного профіту та вимагають більше часу для налаштування та оптимізації рекламних кампаній.

Тож, щоб отримати відповіді на найчастіші питання щодо залучення трафіку на гемблінг-оффери з SMS, ми запросили  Co-fouder та CCO iGaming-партнерки CG Solutions, команда якої має велику експертизу та досвід роботи з цим сорсом.

Чи вмерли SMS для арбітражу?

З кожним роком в смартфонах та мобільних телефонах з’являється безліч месенджерів та додаткових функцій, націлених на те, щоб зробити досвід користування гаджетами більш зручним. Але функція SMS повідомлення досі нікуди не зникала і навряд зникне найближчим часом. І це обумовлено тим, що без SIM-картки (фізичної або eSIM) більша частина функцій сучасного смартфону банально втрачається. 

Крім того, SMS відрізняються від месенджерів кращими показниками  захоплення уваги користувача та відкривання. Бо саме у цьому форматі пересічний користувач сьогодні отримує більшість важливих повідомлень від банків, пошти, сервісів доставлення, криптовалютних бірж тощо. До того ж конкуренція у цьому джерелі не настільки сильна, як, наприклад, в популярних Facebook та контекстній рекламі.

Арбітраж трафіку з SMS на гемблінг: чи є в джерелі ліди та на що звертати увагу під час роботи з ним

Завдяки яким факторам потенційні ліди навіть у 2023 році звертають увагу на інформацію, отриману в SMS-розсилці, якщо по факту вона є відвертим спамом?

Alena Zabolotna, Co-Founder, ССО CG Solutions

Почнемо з того, що таке спам? Коли ти відправляєш масові повідомлення невідомо якого контексту, невідомо куди потраплять клієнти після кліку і, напевно, головне, невідомо хто отримає відправлене повідомлення – це звичайно ж спам. Якщо говорити про базу, що постійно проходить валідацію, коректно сегментовану – то це вже можна говорити про SMS, як джерело трафіку, який є не більшою мірою найдокучливішим за пуш-повідомленя при зливанні трафіку з Facebook на застосунки. Головний фактор, що впливає на ефективність розсилок, це розуміння потреб клієнта, розуміння чого він хоче. При вірному зіставленні потреби й пропозиції буде задоволений як клієнт, так і компанія, на оффер якої він завітав. Важливо вірно донести свою пропозицію відповідно до потреби, обравши вірний креатив, текст, emoji, лендінг і т.д.

Вочевидь SMS, як ресурс не те, що не вмер, а значно живучіший за деякі популярні трафік-сорси, для яких характерними стали постійні внутрішні зміни та бани акаунтів.

Чи виправдана думка 99% арбітражників про те, що SMS-розсилки, як джерело трафіку є не тільки не популярним, але й таким, що давно віджив своє ще за часів платних рингтонів?

Одразу можна сказати, що думка хибна і склалась вона напевно серед вебмайстрів, що намагались затестити SMS і тест був провалений. SMS як джерело трафіку – це не про спам, а про вміння налаштувати вірну інфраструктуру, відібрати базу, розуміння потреб клієнтів в базі. При правильному підході до роботи SMS покаже себе не гірше, ніж, наприклад, Facebook або UAC.

Витратна база в роботі з SMS для арбітражу?

Щоб почати лити з SMS перш за все потрібно знайти базу релевантних даних, яка складається з: телефонних номерів того гео, з яким веб планує працювати, а також стислою інформацією про власників цих номерів. Але успіх рекламної кампанії у багатьох аспектах залежить саме від якості такої бази. Обираючи селлерів таких баз варто зробити запит на 100-150 тестових номерів з такої бази, і оцінити її якість. База має складатися тільки з живих номерів та відповідати вертикалі, з якою працює веб. У нашому випадку це iGaming, тож не критично, але бажано, щоб підписники були із високими та середніми показниками прибутку.

Крім того, якщо бажається лити на країни Tier-1, Tier-2, обов’язково потрібно звертати увагу на наявність користувацької угоди на передачу, використання та поширення персональної інформації користувачів.

За умов роботи з SMS-трафіком, які ще інструменти, крім бази номерів, потрібно мати арбітражнику?

SMS саме по собі не працює. І очікування, що після відправлення 100 SMS у вас будуть золоті гори – це утопія. SMS буде працювати тільки тоді, коли буде правильно налаштована інфраструктура, що буде дозволяти валідувати базу, сегментувати її, розуміти кроки клієнта, й головне – його бажання і потреби. В цьому випадку SMS можна прирівняти до Facebook, де потрібно вибудувати воронку роботи, обрати крео, застосунки, налаштувати пуші і т.д. 

Найчастіше в роботі з SMS використовуються самописні платформи, що дають змогу проводити аналітику поведінки клієнта, його інтересів. Звичайно ж можна використовувати примітивні інструменти, як GA, Google Sheets, звітність з трекінгових платформ (Keitaro, Binom, Affise і т.д.), але, на жаль, ефективність в них буде значно меншою.

Для гемблінг та беттінг-вертикалі є актуальними бази з номерами людей із середнім прибутком і вище. Тож чи можна працювати, наприклад, і з тими базами, які є актуальними для PDL-офферів (швидкі мікрокредити)?

Наразі таке твердження не зовсім правдиве, воно віджило себе років 5 тому, коли сегментування баз відбувалось саме за показником статків. Зараз при тестуванні баз подібного сегментування результати кампаній не мають значних відхилень. 

Якими мають бути креативи?

Арбітраж трафіку з SMS на гемблінг: чи є в джерелі ліди та на що звертати увагу під час роботи з ним

Наведемо кілька основних моментів у роботі з гемблінг-крео в SMS:

  • Якщо в базі зазначені імена користувачів, варто їх додати у текст повідомлення. Це можна зробити на етапі завантаження бази у роут (програма для автоматичного розсилання SMS, яка дозволяє обходити антиспам фільтри мобільних операторів). Персоналізоване звернення значною мірою підвищує довіру користувачів та конверсію;
  • Перші 1-2 слова в повідомленні мають чіпляти увагу користувача, навіть якщо він побачив прев’ю SMS в системному повідомленні на екрані смартфону;
  • Використовувати заклик до дії перед посиланням на оффер;
  • Додавати назву казино-оффера у графі ім’я відправника.

Які підходи використовуються в креативах під гемблінг та беттінг у цьому сорсі? Та які дають найбільшу конверсію?

Дуже складно дати чітку відповідь, що працює саме цей підхід і іншого варіанту немає. 

Кожен підхід в роботі має бути виважено побудований, виходячи з інформації про базу, якою володіє арбітражник. Для кожного сегменту бази буде свій підхід: для когось це фрі спін, для іншого користувача – бездепозитний бонус. Треба лише правильно проставити «гачки» (слова, emoji). Сміливо можна сказати, що підходи можуть змінюватись хоч кожного дня, головне – правильна аналітика та її розуміння. 

І найголовніше про підходи – не комунікувати про те, чого нема. Головне правило, напевно, не тільки в SMS, а й в цілому в роботі з будь-яким клієнтом. Тобі мають вірити, а не отримувати неправдиву інформацію при першому контакті.

Питання законності та скільки можна заробити на SMS в ніші гемблінгу та беттінгу?

Чи є законними такі розсилки та як у законний спосіб постачальники збирають бази мобільних номерів та імен реальних абонентів?

З приводу законності тут є дуже багато обмежень з боку державних регулювань. Якщо ми говоримо про гру в довгу і перспективи масштабування подібних кампаній, то тут звичайно, що діяти треба лише в правовому полі. При зборі контактів вебмайстер має спиратись на закони про захист особистих даних, мати юридичне підкріплення своєї діяльності (від консультацій фахівця до юридичного оформлення ТОВ або ФОП). В першу чергу форма для збору даних має містити прапорець на згоду обробки вказаної інформації, посилання на оферту, де мають бути прописані умови збору, зберігання та обробки даних. Якщо говорити про подальшу роботу, то це також має бути вірно оформлено з точки зору закону, а саме про зберігання, умови зберігання та обробки цих даних.  

Якщо копнути трішки глибше і розібратись, що саме є персональними даними, то номер телефону та імʼя не будуть вважатись такими. Персональні дані – це набір даних, за якими можна ідентифікувати особу (наприклад, в сукупності персональними даними будуть вважатись ПІБ, номер телефону, пошта, ІНН, паспортні дані і т.д.). Але це не означає, що збір, зберігання та обробка номера телефону й імені не контролюється законом і цим питанням можна зловживати. 

За наявності якісної бази з умовних 20 000 контактів, на які ROI арбітражник може розраховувати, зливаючи на iGaming-нішу через SMS? І чи доцільно працювати з цим джерелом у соло-режимі?

Почнемо з кінця, якщо ми говоримо про роботу з SMS, як профільну діяльність з перспективою масштабування, лідерства на ринку – то соло-режим навряд чи буде ефективним. Дуже багато вимог висувається для якісних розсилок, від юридичного супроводу до аналітики (не кажучи вже про операційні процеси). Звісно, якщо ви збудуєте інфраструктуру зі збиранням контактів в реальному часі, автоматизованою аналітикою, то результат може бути позитивним, але, як показує практика, самостійно все це дуже складно створити. 

Який можна отримати ROI? Пальцем у небо.😄 Все залежить від бази, її валідності, виправляння повідомлень, крео і т.д. Дуже легко зіпсувати розсилку по якісній базі не тим банером в посиланні. Але якісна база – поняття дуже відносне, з нею постійно має проводитись робота. 

Якщо ж повернутись до кейсу якості у 20 000 контактів, з налаштованою інфраструктурою і розумінням потреби клієнта при середніх показниках конверсії, ROI може сягати від 131% до 196%.

Підбиваючи підсумок

SMS дарма ігнорується більшістю представників арбітражної спільноти, та здатен забезпечити конверсію, значно кращу, ніж деякі мейнстримні джерела трафіку. Так, він потребує складної роботи в плані пошуку та валідації баз номерів для розсилок, вибудови системних процесів та оцінки якості трафіку. Але внаслідок низької конкуренції за умови підтримки від досвідчених спеціалістів, навіть у часи месенджерів та мобільних застосунків, цей сорс вартий уваги.

Читайте українське та підписуйтесь на «Спадок» медіа в Telegram, Instagram та Twitter.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш