0%

Прогрес

Іван Заєць: про заходи для «айтіців», проплачені рейтинги партнерок та ведучих, проєкти на YouTube та турнір по КС

18.03.2024

206
0

Іван Заєць: про заходи для «айтіців», проплачені рейтинги партнерок та ведучих, проєкти на YouTube та турнір по КС

В українській спільноті спеціалістів з партнерського маркетингу та інших професій, пов’язаних з заробітком в Інтернеті є багато впізнаваних осіб та інфлюенсерів. Але мало хто з них береться вести незліченну кількість тематичних івентів. Сьогодні на інтерв’ю до Спадок.медіа завітала людина, якій українські та іноземні організатори конференцій та мітапів довіряють ведення таких заходів. Це ведучий, креатор, імпровізатор, засновник YouTube-шоу «Київ Пасажирський» і турніру «Арбітражний КС» та автор YouTube і Telegram-каналів «не арбітражник», Іван Заєць.

Іван Заєць ведучий заходів, конференцій, мітапів

Іване, привіт! Тебе знають, як топового ведучого івентів в афілейт-ніші. Розкажи, дня початку, як саме ти потрапив до цієї спільноти і якими були твої перші враження від публіки, для якої ти проводив перший захід у 2017 році? Як організатори пояснили тобі, хто всі ці люди, бо, наприклад, на конференції в Києві Монатік називав всіх гостей «айтівцями».

Привіт! Потрапив вперше у 2017 році, випадково, коли один мій знайомий попросив підмінити його на заході, на який не встигав. Було доволі дивно, бо на той час це дуже відрізнялось від тутешніх вечірок. Тоді кальяни не були такі популярні на івентах, я, мабуть тоді вперше побачив якісь дорогі тачки і думав, що це якісь депутати.😀

Організатор особливо не пояснював нічого, тоді пролунала теж фраза «айтівці». Але бляха, я вчився на Телекомунікаційних системах в КПІ, я знав, як виглядають айтівці.

Згодом вже почав сам цікавитись, гуглити та навіть пройшов якийсь курс безплатний від МАМА Толіка Вінтера, де було розписано, що таке CPL, CPA, RevShare тощо.

А впродовж скількох років на той момент ти вже вів заходи?

Я почав ще зі шкільної лави Чернігова (2010 рік), бо там був президентом шкіл міста, тому виступав регулярно, правда там був більше уклін на політичну історію, але вона мене менше цікавила. Далі Політехнічний інститут (2012), перші ігри КВК. Тоді набирали обертів пацани з «Мамахохотала». Ми якось познайомились, Женя Янович та Рома Грищук запросили до себе попрацювати (2014), як «молодого-перспективного». Там пішли вже перші івенти за гроші.

Цікава твоя думка, щодо того, як стати ведучим заходів. Це має бути природний дар чи можна дійти до цього, практикуючись в школі, дитячому таборі, універі, коли все починається з віршиків на стільчику?

Моя релігія ґрунтується на тому, що талант — це 20% успіху. 80% — дисципліна та робота над собою. Я бачив як люди, які не вміли тримати мікрофон у 2013 збирають Жовтневий у 2023. Але дитячі активності в таборах, КВК, веселі старти дають базу до того, від чого горять очі.

Що тобі найбільше подобається та що дратує у твоїй професії?

З часом це змінюється.
Зараз дратує: люди чомусь думають, що я їх «кент» вже через 5 хвилин, як ми познайомились на заході. Можуть дозволяти собі доволі дивні речі.

Зараз подобається: насиченість процесів та як все закручується. Типу як змінюється аудиторія. Мені цікаво з моїм клієнтом.

Якби можна було щось змінити на початку твого професійного шляху, що б це було? 

Відповім банально — нічого. Якщо воно так сталося — так мало бути.

Чим пишаєшся на етапі, де ти є зараз, куди рухаєшся та яка кінцева мета? Чи все, як у самураїв, — є лише шлях?

Мабуть, тим, що я навчився «есенціалізму». Фільтрувати, що я хочу робити та не залежати від когось. Кінцеву мету завжди важко окреслити, коли ти на шляху. Якщо в івентах — хотів би провести Євробачення в Україні англійською. 

Який би захід ти провів, знаючи, що не отримаєш гонорар?

Зараз — мабуть, би щось YouTube-івське.
Гроші не мають впливати на якість того, що ти робиш. Це мені нещодавно зарядили фразу: «ну, ми ж це безплатно робимо, тому не треба нам правки давати». Якщо ти погодився на ці умови — роби якісно, незалежно від того це фрі чи за гонорар. 

Якщо зайшла розмова про гонорари, то наскільки відрізняються гонорари ведучого заходів в афіліатці/IT та більш традиційних нішах (весілля, ювілеї тощо)?

Мої — ніяк. Як у інших — не знаю. Я не дуже цікавлюсь тим, що роблять мої колеги. 

Не лукавлячи можна сказати, що 99,9% людей займаються своєю справою, розраховуючи на якийсь зиск, особливо в партнерському маркетингу. А от якщо ведучий івенту розуміє, що клієнт готовий заплатити велику суму, але концепція його заходу є відвертим лайном, чи варто про це казати клієнту. Якщо так, то як краще це зробити? Чи були у твоїй практиці кейси, коли клієнт, спираючись на твій досвід повністю змінював концепцію?

Якщо клієнт питає твою пораду — кажи. З непрошеними порадами я не ходжу, бо це типу «вкусовщіна». Як в гуморі: хтось любить «Київ Пасажирський», а хтось ходить на «Квартал».

Якщо клієнт запитує — я аргументовано кажу, чому це не раджу і, важливо, пропоную щось. Критикувати без пропозиції не варто.

Ні, клієнт не змінював ніколи концепт, бо я так йому сказав. Клієнт може радитись, але не змінювати усе під мене.

В арбітражних медіа до рейтингів та лістингів партнерок, нетворків та сервісів зазвичай можна потрапити лише на платній основі, викупивши такий слот на певний період. Часто таке практикується і в різного роду преміях. Розкажи, будь ласка, чи є в Україні подібні рейтинги «заточені» саме під ведучих заходів, і чи реально туди потрапити, якщо маєш гроші, але про тебе ніхто ще не знає?

Івент-ніша не настільки розвинена, бо тут немає такої кількості грошей та обороту. Рейтинги є, але навряд чи клієнт на них звертає увагу. Більший попит мають «івент-агенції» (партнерки по вашому), які підготують тобі офер.

Можна скуповувати статті на сайтах, але то таке. 

Як сам ставишся до подібних рейтингів, конкурсів, титулів?

Позитивно. це рухає індустрію та розвиває. А далі, якщо ти навіть і купив місце в чартах, то час покаже, хто ти й що.

Коли майже щоденно бачиш та спілкуєшся з вебами та представниками партнерок, відчувається певна вузьконішева профдеформація, в той час, коли бажається чогось більших масштабів?

Так, а у мене нема спілкування з вебами, партнерками тощо. Плюс я по роботі майже з ними ніколи не спілкуюсь. Маю багато теплих знайомств, але ми точно за кальяном говоримо не про ТОП-3 гео на нутру.

Продовжимо про арбітражників та їх розваги. Ти є засновником турніру по КС для арбітражників і вже встиг провести перший такий івент. Поділись, будь ласка, є в планах зібрати з арбітранів команду та вивести її впізнаваність на рівень таких мастодонтів, як NAVI чи Akuma, чи це більше про відпочинок від рутини?

Хіхікнув. 🙂 Я думаю, що ніякий спонсорський пакет на команду CS2 не перекриє виплати прямого рекла. 

Коли нам чекати на наступний турнір? 🙂

31 березня 2024 року. Неділя. Pride ESPORT PREMIUM LOUNGE.

Наскільки складно організувати такі змагання та залучити для цього спонсорів? У своєму каналі ти писав, що в певний період охочих було не так багато, попри те, що івент має попит.

Дуже важко. Найцікавіше, що після першого чемпу мені писало з десяток партнерок/сервісів, що клялись увірватись партнерам на другий. Коли моя команда надіслала запити з цінами — вони навіть не відповіли. Дуже радий, що знайшлись ті, хто просто написав: «ідея кайф, скільки треба?»

Скільки людей тобі знадобилося залучити до своєї команди, аби організувати подібний турнір?

Загалом контроль задач та комунікація — на мені. Я в кожному чаті, завжди на зв’язку. Один менеджер в полях: технічні питання, передоплати, забрати друк, замовити, спланувати. Другий менеджер — це комунікація, переписування, анонси. Усе інше — наймані спеціалісти на день.

З 2017 року, коли стався твій перший «дотик» до ніші партнерського маркетингу, ти хоча б раз власноруч заливав траф на гемблу, товарку, крипту та інші сірі вертикалі? Взагалі для тебе це є цікавим? По суті, ти ж можеш застосовувати тут свої навички впливу на аудиторію та отримувати додатковий профіт.

Ніколи не заливав. Як почалась «повномасштабка» жив у квартирі з двома чуваками: один лив нутру, інший — гембло. Мене не драйвить сам процес заливання РК. Просто нудоооота. 

Мусимо запитати, чи хоча б раз надходили тобі пропозиції стати обличчям бренду певних партнерки, сервісу чи нетворку. Зважаючи на твою впізнаваність і медійність, готовий перевершити досвід Dedbodr та ПП з російським корінням?

Раз на місяць стабільні якісь офери прилітають. Одна конфа колись хотіла підписати мене на те, що я веду тільки їх івенти та більше нічого не можу. 

І на останок — чи є все ж таки, гроші в арбітражі трафіку? 🙂

Є. Але якщо це питання виникає — то скоріш за все, не у нас…😀

Редакція Спадок.медіа висловлює подяку Івану за приділений ним час та відвертість. Також зазначимо, що на момент виходу публікації вже відомі шість з восьми команд-учасників турніру «Арбітражний КС2», який відбудеться у неділю 31 березня 2024 року в Pride ESPORT PREMIUM LOUNGE. 

Арбітражний КС2 Іван Заєць

Вісім команд будуть в офлайні боротись за звання лідера ніші. Нагадаємо, що на минулому чемпіонаті вдалося зібрати понад $9000 для ЦСО «А». Переможцями першого чемпіонату стали Traffic Devils.

Окрім восьми команд-учасниць, всі охочі можуть придбати гостьовий тікет.

Усі гості, що придбають гостьовий тікет:

❌мають доступ до ігрових комп’ютерів з необмеженим часом;
❌фрі алкогольне та кальянне меню;
❌можливість поспілкуватись з топ-командами та домовитись про співпрацю.

Кількість місць обмежена!
Придбати гостьові квитки: https://t.me/acs_tickets_bot

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та LinkedIn.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш