0%

Прогрес

26.11.2022

214
0

Smart-ФОП: законопроєкт, який спростить систему оподаткування підприємців 3-ї групи

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який у майбутньому спростить систему оподаткування ФОП, повідомили в Мінцифри.

Законопроєкт №8226 дозволить ФОПам-спрощенцям 3-ї групи автоматично сплачувати податки та подавати звітність.

Тож ІТ-фахівцям, арбітражникам, SMM-менеджерам, дизайнерам та іншим ФОП 3-ї групи без найманих працівників більше не потрібно буде:

✔️ власноруч платити податки,
✔️ подавати декларації вручну,
✔️ стежити за датами сплати податків.

Як має діяти новий метод?

Усе відбуватиметься автоматично без участі самого підприємця чи бухгалтера.

Після впровадження цього законопроєкту можна буде подати онлайн-заявку для переходу на нову систему та відкрити спецрахунок у банку.

Законопроєкт передбачає, що банк може бути податковим агентом для ФОП – платників єдиного податку 3 групи без ПДВ, які не мають найманих працівників та здійснюють розрахунки виключно в грошовій безготівковій формі. Такі платники податків не ведуть обліку та не складають податкову звітність. Банк під час зарахування коштів на спеціальний підприємницький рахунок такого платника зобов’язаний утримувати податок із суми зарахування за рахунок таких коштів, використовуючи ставку податку, визначену статтею 293 Податкового кодексу України, та не пізніше наступних двох робочих днів перерахувати податок до відповідного бюджету.

Банк також сплачує ЄСВ за рахунок коштів, наявних на спеціальному підприємницькому рахунку платника.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш