0%

Прогрес

06.12.2022

215
0

Чого чекати від оновлення системи корисного контенту Google за грудень 2022 року

5 грудня Google повідомив про розширення впливу нового великого оновлення алгоритму пошуку, яке називається оновленням корисного вмісту на усі мови. Оновлення націлене на сайти, які мають відносно велику кількість незадовільного або некорисного вмісту, де вміст був написаний для пошукових систем, а не для людей. У Google повідомили, що нововведення матиме суттєвий вплив на результати пошуку.

Що таке корисне оновлення вмісту Google?

Нове оновлення корисного вмісту від Google спеціально націлено на «контент, який, здається, створювався в основному для високого рейтингу в пошукових системах, а не для допомоги чи інформування людей».

Мета цього оновлення алгоритму — допомогти пошукачам знайти «високоякісний контент», — повідомили у Google. Google хоче винагороджувати кращий і корисніший контент, який був написаний для людей і з метою допомогти користувачам.

Останнім часом часто пишуть і обговорюють вміст, створений з метою ранжування в пошукових системах – те, що ви можете назвати «вмістом, який перш за все знаходиться» або «вмістом SEO». Тобто, користувачі пошуковика розчаровуються, коли потрапляють на некорисні сторінки, які мають високі позиції в пошуку, тому що вони були розроблені саме для потрапляння в топ видачі.

Новий алгоритм Google має на меті знизити рівень таких сайтів, одночасно просуваючи більш корисні, призначені для людей, а не пошукові системи.

У Google заявили, що це «постійні зусилля, спрямовані на зменшення вмісту низької якості та полегшення пошуку контенту, який є справжнім і корисним».

На які типи вмісту вплине оновлення корисного вмісту?

Хоча ці алгоритми не націлені конкретно на будь-яку конкретну нішу, Google каже, що ці типи вмісту можуть постраждати найбільше:

 • Навчальні онлайн-матеріали.
 • Мистецтво та розваги.
 • Шопінг.
 • Пов’язані з технікою.

Це тому, що контент, написаний у цих областях, історично писався більше для пошукових систем, ніж для людей.

Згідно з аналізом Google, оновлення корисного вмісту Google може більше вплинути на ці області, ніж на інші області.

Денні Салліван, відповідальний за зв’язок із пошуковою системою Google, прокоментував у своєму Twitter, що саме мається на увазі під «онлайн-навчанням».

Оновлення корисного вмісту – це алгоритм для всього сайту

На відміну від багатьох алгоритмів Google, які застосовуються на основі принципу сторінки за сторінкою, це нове корисне оновлення вмісту доступне для сайту загалом.

Це означає, що якщо Google визначить, що ваш сайт створює відносно велику кількість некорисного контенту, здебільшого націленого для підвищення рейтингу в пошуковій видачі, це вплине не лише на окремі сторінки або розділи, а саме на весь ваш сайт.

Google не скаже точно, який відсоток сторінок на вашому сайті має бути корисним чи некорисним, щоб активувати цей класифікатор, але в компанії пояснили, що це стосується всього сайту та вплине на весь сайт, навіть якщо у вас багато сторінок, які є корисними.

Знову ж таки, якщо у вас є корисні сторінки, але відносно велика частина вашого контенту є некорисною, це оновлення вразить навіть корисний вміст або ж цілі розділи сайту.

У Google заявили, що «видалення некорисного вмісту може підвищити рейтинг вашого іншого вмісту».

Як створювати контент для людей – поради Google

Google, як і у випадку з попередніми оновленнями, як-от оновлення Panda, основні оновлення та оновлення оглядів продукту , надав список запитань, які ви можете поставити собі щодо свого вмісту, щоб створювати вміст, який винагороджуватиметься корисним оновленням вмісту.

Google поділився такими запитаннями щодо створення контенту, орієнтованого на людину:

 • Чи є у вас аудиторія, що вже існує або цільова для вашого бізнесу чи сайту, яка вважала б вміст корисним, якби вони звернулися безпосередньо до вас? 
 • Чи ваш вміст чітко демонструє досвід і глибину знань з перших рук (наприклад, досвід, отриманий після фактичного використання продукту чи послуги, чи відвідування місця)?
 • Чи має ваш сайт основну мету, чи фокус?
 • Після прочитання вашого вмісту хтось залишиться з відчуттям, що він достатньо дізнався про тему, щоб допомогти досягти своєї мети?
 • Чи хтось, читаючи ваш вміст, залишиться з відчуттям, що він отримав задоволення?
 • Чи пам’ятаєте ви наші вказівки щодо основних оновлень і оглядів продуктів ?

А коли мова заходить про те, щоб уникати вмісту, який спочатку з’являється в пошуковій системі, Google поставив такі запитання:

 • Чи призначений контент переважно для залучення людей із пошукових систем, а не для людей? 
 • Чи створюєте ви багато контенту на різні теми в надії, що якийсь із них матиме хороші результати в результатах пошуку?
 • Ви використовуєте широку автоматизацію для створення контенту на багато тем?
 • Ви здебільшого узагальнюєте те, що мають сказати інші, не додаючи особливої ​​цінності? 
 • Ви пишете про речі просто тому, що вони здаються модними, а не тому, що інакше ви б писали про них для вашої наявної аудиторії?
 • Чи викликає у читачів відчуття, що ваш вміст потребує повторного пошуку, щоб отримати кращу інформацію з інших джерел?
 • Ви пишете з певною кількістю слів, тому що чули або читали, що Google має бажану кількість слів? (Ні, ми не робимо).
 • Ви вирішили зайнятися певною нішевою тематикою, не маючи реальних знань, а головним чином тому, що думали, що отримаєте пошуковий трафік?
 • Чи обіцяє ваш вміст відповідь на запитання, на яке насправді немає відповіді, наприклад, припускаючи наявність дати випуску продукту, фільму чи телешоу, хоча вона не підтверджена?

На відновлення можуть знадобитися місяці

За словами Google, цей алгоритм працюватиме автоматично. Оцінки або класифікатори постійно оновлюватимуться.

Але якщо сайт постраждає від цього корисного оновлення вмісту, відновлення сайту може зайняти кілька місяців.

З часом сайт має довести, що він більше не публікує вміст лише з метою отримання рейтингу в пошукових системах, першої роботи з вмістом у пошуковій системі, а це потребує часу.

Тож, схоже, буде якийсь період очікування – можливо, період перевірки – який мають пройти сайти, щоб показати алгоритмам Google, що сайт надає корисний вміст спочатку людям.

Цей період перевірки є автоматизованим, і хоча Google постійно оновлює бали для своїх класифікаторів на вашому сайті, внесення змін сьогодні, ймовірно, не буде відображено в рейтингу Google протягом кількох місяців, сказав Салліван у пошуковій країні.

За даними Google:

«Сайти, визначені цим оновленням, можуть відчути на собі сигнал, застосований до них протягом кількох місяців. Наш класифікатор для цього оновлення працює безперервно, дозволяючи відстежувати нещодавно запущені сайти та ті, що існують доволі давно. Оскільки він визначає, що некорисний вміст не повертався на сторінки сайту впродовж тривалого часу, класифікація більше не застосовуватиметься».

Google використовує машинне навчання для визначення некорисного вмісту

Google використовує новий алгоритм машинного навчання, який здатний оцінювати та виявляти некорисний вміст.

Алгоритми мають покращуватися з часом між вдосконаленнями автоматизованого машинного навчання та регулярним налаштуванням і вдосконаленням загальних алгоритмів інженерами Google.

Google каже, що оновлення корисного вмісту розглядає різноманітні сигнали про сторінку та сайт, щоб визначити рейтинг сторінки.

Ба більше, в Google не пояснюють, які саме сигнали використовуються.

Перевірені рейтинги якості

У Google заявили, що пошуковий гігант підтвердив ці нові результати своїми оцінювачами якості та підтвердила, що використання цієї системи покращує якість пошуку. Це робиться для більшості, якщо не для всіх, покращень рейтингу та взаємодії з користувачем, які Google робить для пошуку.

Знову ж таки, оцінювачі якості безпосередньо не впливають на рейтинг, а допомагають пошуковим інженерам Google підтвердити, чи покращують алгоритми загальну якість пошуку.

Чи буде корисне оновлення вмісту таким же значним, як Panda?

Для багатьох пошуковиків, які пережили оновлення Google Panda у лютому 2012 року, це назавжди змінило те, як оптимізаторам рекомендують писати вміст у майбутньому. Тепер Panda вбудована в базове оновлення, тож використовується й сьогодні.

Це оновлення дуже схоже на минуле оновлення Panda.

Є всі підстави для того, що, як і у випадку з Panda, спеціалісти з оптимізації пошукових систем озирнуться на корисне оновлення вмісту Google і скажуть, що це спричинило фундаментальний зсув у стратегії оптимізації вмісту. Час покаже, і ми побачимо, наскільки масштабним буде це оновлення протягом наступних кількох тижнів.

Коментар

0

  На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш