0%

Прогрес

21.03.2024

Верховна Рада може обмежити роботу Telegram на території України

Ініціатором регулювання роботи месенджера Telegram на території України став нардеп Микола Княжицький від політичної партії «Європейська Солідарність». Княжицький повідомив про законопроєкт на своїй сторінці в Facebook та закликав своїх колег підписати його.

«Проблема Telegram – це не зовсім проблема медіа. Проблема його в тому, що це російська мережа, яка, одначе, активно просувається українською владою як основне джерело інформації для українців. І виходить зовсім дивна ситуація: з одного боку Генштаб ЗСУ прямо каже, що треба припинити використовувати російські мережі типу Telegram, а СБУ, МВС, РНБО та інші органи роблять спільну заяву про використання Telegram російськими спецслужбами. Але з іншого — ці самі органи використовують цей самий Telegram як офіційне джерело інформації для українців», – зазначив нардеп.

Читайте також: Telegram Stories у каналах для партнерського маркетингу та онлайн-бізнесу

За словами Княжицького, за два роки повномасштабної війни росії проти України Telegram замінив телемарафон і став основною платформою, з якої українці отримують інформацію.

«Ні, ми не пропонуємо заблокувати Telegram. Якщо влада захоче, вона може спробувати це зробити аналогічним чином, як було зроблено з іншими російськими мережами типу Яндекса з Однокласниками. По суті, йдеться про те, щоб запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація (Telegram лише один із них), приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube», – висловився Княжицький.

Також народний депутат зазначив, що Telegram і подібні платформи повинні:

  • реагувати на поширення через них порнографії, виправдовування російської агресії та іншого контенту, який уже заборонено в інших мережах;
  • на запит Нацради з питань телерадіомовлення розкривати структуру власності, а також джерела фінансування — як зараз передбачено для інших медіа та сервісів.

При цьому Княжицький переконаний, що якщо структура власності або джерела фінансування платформи будуть визнані непрозорими, така платформа не може використовуватись державними органами та фінансовими структурами, які обробляють персональні дані українців.

«Такі платформи та пов’язані з ними сервіси не зможуть встановлюватись на будь-яких пристроях, які використовуються для службових цілей. Це відповідає практиці, яка вже зараз існує у Швейцарії та деяких країн ЄС…

Наприклад, у Норвегії службовцям заборонено використовувати Telegram на службових пристроях з березня 2023 року приблизно з тих самих причин», – написав нардеп.

На думку Княжицького, обмеження та заборони щодо використання платформ із непрозорою власністю не мають застосовуватися до Сил безпеки й оборони через специфіку їхньої роботи, або ж застосовуватись лише за наявності відповідної постанови Кабінету міністрів України.

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та LinkedIn.

Коментар

0

    На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш