0%

Прогрес

Як лити COD-нутру в Азії, Африці та Латамі

26.06.2024

148
0

COD-нутра в Tier-3 гео: як «розгойдати» ринки Азії, Латаму та Африки

Нутра-вертикаль — це справжній магніт для арбітражників. Високий попит, стабільний профіт, широка географія — все це робить її привабливою як для новачків, так і для досвідчених вебмайстрів. Особливо цікавими є ринки Азії, Латинської Америки та Африки — так звані Tier-3 гео, де COD-офери показують результати, що можуть вразити уяву навіть досвідчених медіабайєрів. Але є один нюанс: ці ринки мають свою специфіку, і щоб «підкорити» їх, потрібно грати за їхніми правилами.

Згідно з дослідженням MarketsandMarkets, глобальний ринок нутра-товарів до 2028 року сягне 722,49 мільярда доларів, з темпом зростання в 7,5% щорічно. І найдинамічніше зростання ринку нутра-товарів очікується саме в регіонах Азії-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки.

Дослідження про нутра-офери

Щоб краще розкрити тему роботи з COD-оферами, редакція задала кілька профільних питань Антону Степанову, CEO компанії AURON, яка є не лише партнерською мережею, а й прямим рекламодавцем з власними виробничими потужностями.

Більш детально про Auron ми розказали в оглядовій статті.

COD vs інші моделі оплати: що вибрати для Tier-3 гео

COD (Cash on Delivery) — це класика нутра-вертикалі, особливо в Tier-3 гео. Тут люди не звикли платити за товар онлайн, вони хочуть спочатку побачити його на власні очі, і тільки потім розлучитися з грошима.

Лендінг для COD-офер в нутра вертикалі

Модель COD має як переваги, так і нюанси. З одного боку, вона пропонує високий рівень довіри, оскільки клієнт платить тільки після отримання товару, та зручність, оскільки не вимагає наявності банківської картки. З іншого боку, COD-офери часто стикаються з невисоким показником викупу, логістичними складнощами та культурними бар’єрами в деяких регіонах. 

Рекламодавець, обираючи модель Cash-on-Delivery, завжди йде на певний ризик. Звісно, ставки по COD-оферам нижчі, ніж в таких моделях, як SS (Straight Sale), Free Trial або Paid Trial. Але є важливий нюанс: конверсія лендингів з простою формою заявки для кол-центру (як правило, це лише два поля) значно вища.

Які специфічні виклики та переваги при роботі з COD-оферами в вертикалі нутри в порівнянні з іншими моделями оплати, особливо враховуючи специфіку ринків Азії, Латам та Африки?

Антон Степанов, CEO AURON

Основні виклики — нестабільні показники викупу продукту та певні культурні бар’єри. COD — це аналог замовлення «післяплатою» на Нову пошту, тому трапляються випадки, коли товар не забирають.

Серед переваг — пряма комунікація зі споживачами, яка дозволяє виробникам продавати декілька упаковок товару одночасно, що підвищує середній чек. Високий середній чек дає гнучкість у питаннях бампів. Крім того, багато клієнтів повторно замовляють продукцію, яка вже їм сподобалась.

Нутра-офери для Tier-3 гео: на що клює аудиторія

Важливо: перед тим, як вибирати офер, ретельно вивчіть цільову аудиторію в конкретному гео. Те, що працює в Індонезії, може не «зайти» в Нігерії.

Які види нутра-продуктів мають найбільший попит при роботі з COD на цих ринках?

Антон Степанов, CEO AURON

Найпопулярнішими є health продукти — засоби від гіпертонії, діабету, для суглобів, від простатиту, циститу тощо. Великий попит також мають adult-продукти — засоби для потенції серед чоловіків та збільшення грудей серед жінок.

Креативи та тексти: як зачепити аудиторію Tier-3 гео

Креативи та тексти — це «зброя» медіабайєра в боротьбі за увагу аудиторії Tier-3 гео. У нутра-вертикалі яскравий візуал — це must-have. «Чіпляючий» креатив з акцентом на знижках та акціях, якісними фото товару, що демонструють його переваги, та простотою використання — ось формула успіху, яка допоможе залучити увагу потенційного ліда. Саме такий візуал спонукає користувача клацнути по оголошенню і зробити замовлення, а не про проскролити стрічку далі.

Чи є якісь особливості в плані креативів та текстів, які краще працюють при просуванні нутра-оферів з COD в таких гео, які традиційно вважаються Tier-3 сегментом?

Антон Степанов, CEO AURON

Найефективніше працюють підходи із залученням локальних лікарів і селебріті. Єдине — варто одразу поцікавитись у рекламодавця, чи є перелік заборонених знаменитостей. У нашому випадку цей перелік досить короткий, тому поле для фантазії практично безмежне.

Нижче наведемо ще декілька порад, які допоможуть створити ефективні рекламні матеріали саме під ці гео:

 • Використовувати зображення людей, схожих на цільову аудиторію оферу. Ці люди мають бути «своїми» та викликати довіру й емпатію у користувачів вже з перших секунд контакту з креативом;
 • Робити акцент на результаті використання оферу. Вебмайстер може нативно показати порівняння «до» і «після» застосування препарату. Також для COD-оферів доцільно використовувати «реальні” відгуки задоволених клієнтів, які можна замовити на фриланс-біржах, або згенерувати за допомогою штучного інтелекту;

 • Прості та зрозумілі слова в креативі та на лендінгу. Варто уникати складної термінології, реальність є такою, що більшість користувачів з країн Tier-3 сегменту значно швидше приймають рішення про залишення заявки саме тоді, коли в креативі та на цільовій сторінці з ними говорять простою мовою;
 • Звернення до емоцій. Як би це цинічно не звучало, але, щоб отримати більше лідів досвідчені арбітражники, які заливають на COD-офери, у 99% випадків грають на страхах, бажаннях, мріях цільової аудиторії;

 • Залучення локальних лідерів думок. Щоб підвищити довіру до оферу та збільшити кількість викупів, вебмайстру доцільно приділити час для пошуку популярних місцевих блогерів, лікарів, знаменитостей, які можуть рекомендувати продукт.

Канали трафіку для COD-нутра в Tier-3 гео: де шукати ліди

Тепер перейдемо до джерел трафіку, які є найбільш ефективними для просування COD-нутри в Tier-3 гео.

Які канали трафіку є найбільш ефективними для просування COD-оферів в нутрі на ринках Азії, Латам та Африки? Можливо у вас є статистичні дані щодо процентного співвідношення, якими б могли поділитися на широкий загал?

Антон Степанов, CEO AURON

Згідно з нашою статистикою: Facebook – 70%, Google – 10%, Native – 10%, інші сорси — 10%.

Тож, виходячи з інформації, яку надав Антон, станом на 2024 рік для просування COD-нутра в Tier-3 гео арбітражники найчастіше використовують Facebook, Google Ads, нативну рекламу. Але ще певна частка цільового трафіку залишається за такими джерелами push-розсилки та месенджери. Кожен канал має свої переваги та недоліки:

 • Facebook. Попри жорстку модерацію, регулярні шторми та нововведення, Facebook залишається головним джерелом трафіку для багатьох арбітражників;

 • Google Ads. Контекстна реклама може бути ефективною, якщо правильно підібрати ключові слова і налаштувати таргетинг;
 • Native Ads дозволяє ненав’язливо інтегрувати креативи та оголошення в контент тематичних сайтів і блогів. Головним недоліком цього джерела є доволі високий фінансовий поріг для входу; 
 • Push-повідомлення. Ефективний та в певному сенсі дешевий спосіб «наздогнати» користувачів, які вже проявляли інтерес до оферу. Але одним з головних ризиків в цьому джерелі є великий відсоток клікфроду та ботового трафіку;

 • Месенджери. Telegram, WhatsApp, Viber — тут можна створювати групи та канали для цільової аудиторії та просувати офери вже для лояльної аудиторії, яка сформувалася навколо спільноти. Принцип роботи з цим джерелом мало чим відрізняється від схемного трафіку в ніші гемблінгу та беттінгу.

Але навіть найбільш лояльна аудиторія, роблячи замовлення, готова викупити товар. Тому далі коротко розберемо, як боротися з невикупом та підвищити профіт.

Яких заходів вебмайстер може вжити, аби мінімізувати ризики, пов’язані з високим відсотком невикупу (CR) при роботі з COD в цих регіонах?

Антон Степанов, CEO AURON

Необхідно правильно налаштовувати цільову аудиторію, виключати регіони, в які товари не доставляються, оптимізувати кампанії та постійно тестувати нові підходи й креативи. Також я рекомендував би звертатися до менеджера за рекомендаціями від кол-центру, оскільки команда КЦ має безпосередній контакт зі споживачем.

Якщо у вебмайстра є можливість аналізувати комунікацію операторів кол-центру з клієнтами, на якість роботи яких припадає чималий відсоток того, чи буде РК успішною, це значно спростить процес заливання та оптимізації кампанії. 

Роль кол-центрів в COD-нутра складно переоцінити. Вони є ключовою ланкою в ланцюжку продажів. Саме КЦ «дотискають» клієнта до оформлення замовлення. Власне, на цьому і будується вся модель Cash on Delivery. Але є нюанс: іноді робота кол-центру грає проти вебмайстра.

Наприклад, неякісний апселл може відлякувати потенційного покупця. Замість однієї баночки «чарівних пігулок» оператор намагається «впарити» клієнту цілий склад за «супервигідною» ціною. В результаті клієнт, який був готовий купити одну упаковку, йде ні з чим, а вебмайстер просто зливає бюджет. 

Апсейл в КЦ покликаний збільшити середній чек, але іноді він працює у зворотному напрямку, приносячи вебмайстру лише збитки. Тож варто заздалегідь поцікавитись у менеджера партнерки, чи надаються записи телефонних розмов по кожному ліду.

Кілька порад тим, хто бажає почати лити на COD-нутру

Новачкам в COD-нутра варто почати з ретельного вивчення ринку, читаючи статті, блоги, форуми, і спілкуючись з більш досвідченими колегами. Варто приділити час пошуку надійної партнерської мережі з широким вибором оферів, якісною підтримкою і високими ставками. Наприклад, завдяки тому, що нетворк Auron є прямим рекламодавцем з власним виробництвом та працює без посередників, компанія гарантує не лише високі ставки, але й прозорість взаєморозрахунків.

Крім того, досвідчені арбітражники радять починати з невеликого бюджету. Тим паче вартість кліку в Tier-3 значно нижча, ніж в інших регіонах та дає можливість заробити перші кілька сотень доларів вже у перших РК, за умови, їх якісного пропрацювання. Аналіз результатів та постійне вдосконалення навичок — шлях до успіху в COD-нутра.

Якщо вебмайстер заливає трафік на COD-офери в Tier-3 через API, варто подбати про якість лідів. Одна з поширених проблем — некоректні номери телефонів, які користувачі можуть ввести помилково. Але  рішення просте — маска номера телефону на лендінгу. Вона не дасть можливості відправити номер з недостатньою або зайвою кількістю цифр. У тих випадках, коли медіабайєр працює з лендінгами партнерки або рекламодавця, рекомендується звернутися до них із проханням встановити маску номера. Це не тільки підвищить якість лідів, але й покращить конверсію.

Що можна порадити новачкам та вже досвідченим медіабайєрам, які тільки починають працювати з COD-оферами в вертикалі нутри на цих гео?

Антон Степанов, CEO AURON

База — пошук надійного прямого рекламодавця. На ринку багато ПП й посередників. Навряд вони запропонують більш профітні умови, ніж виробник. Важливо часто комунікувати з персональним менеджером. Завдяки прямому контакту можна отримати кращі умови, нові офери, яких немає в публічному доступі, та інші бенефіти. Так, перший залив — це не завжди зірваний джекпот. Тому перш ніж опустити руки, варто максимально добре продумувати ленди, крео й протестувати різні варіанти.

Висновок

COD-офери в Tier-3 гео — це перспективний напрямок для арбітражників, готових до викликів та ретельного вивчення специфіки цих ринків. З грамотним підходом, терпінням і часткою везіння, навіть Tier-3 гео, на які раніше мало хто звертав увагу, можуть стати джерелом стабільного і високого прибутку.

Читайте українське та підписуйтесь на Спадок.медіа в TelegramInstagram та LinkedIn.

Коментар

0

  На цій сторінці немає коментарів.

Скажи, що думаєш